Wcześniej agregator rachunków wprowadziły także ING Bank Śląski, Bank Millennium i Alior Bank. Podobną funkcję posiada Nest Bank, ale w tym przypadku informacje o kontach z innych banków trzeba dodawać ręcznie.

Z kolei Bank Millennium jest pierwszym, który udostępnia również możliwość inicjowania transakcji z innych banków. Dzięki temu w bankowości elektronicznej Millennium można już zlecać przelewy z kont w sześciu innych instytucjach.

Santander open – podgląd kont z innych banków

Dzięki usłudze Santander open klient może uzyskać podgląd swoich kont z innych banków – na razie z PKO BP, Aliora, Pekao i BNP Paribas. W ten sposób można sprawdzić saldo oraz historię swoich kont złotowych, walutowych, oszczędnościowych oraz rachunków kart kredytowych, które posiadamy w innym banku.

Po wyrażeniu stosownych zgód przez klienta Santander będzie mógł także szybko sprawdzić zdolność kredytową, na podstawie historii z innych banków. Santander open działa w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Santander mobile. Usługa jest darmowa, a klient w każdej chwili może odłączyć dodane konta, co sprawi, że nie zobaczy ich już w bankowości elektronicznej Santandera.

Aby dodać rachunek z innego banku należy zalogować się do bankowości internetowej i na pulpicie wybrać pole „Dodaj Konta z innych banków”. Taką opcję można także znaleźć w zakładce ustawienia. Następnie musimy zaakceptować wymagane zgody i wybrać interesujący nas bank oraz rachunki. Santander przekieruje nas na stronę banku, z którego rachunek chcemy dodać – należy się tam zalogować i potwierdzić chęć podpięcia konta do bankowości elektronicznej Santandera.