Partner serwisu Visa dla biznesu

Wzrost popularności płatności odroczonych. Wysoki popyt na pożyczki online

Fintek
Fintek
#e-commerce#Koronawirus
Opublikowano: 29 maja 2020, 10:14 Aktualizacja: 29 maja 2020, 10:57

Liczba transakcji w e-commerce opłacanych kredytem ratalnym lub płatnościami odroczonymi wzrosła niemal o połowę (46 proc.) w okresie marzec – kwiecień 2020, w porównaniu z poprzednimi dwoma miesiącami – pokazują dane Monedo Polska. Znacząco wzrosły zakupy takich kategorii towarów, jak rowery i hulajnogi, artykuły ogrodnicze, elektronika, części i materiały eksploatacyjne do samochodów czy telewizory. 

Zakupy online na kredyt w trakcie kwarantanny wzrosły o 50%

– Jak pokazują nasze dane, kwarantanna nie zmieniła znacząco udziałów poszczególnych kategorii produktów kupowanych z wykorzystaniem naszych rozwiązań, czyli pożyczki ratalnej lub płatności odroczonych. Przykładowo nadal największy udział w całym wolumenie tak opłaconych produktów miała odzież, obuwie czy elektronika. Są jednak pewne kategorie, w których odnotowaliśmy ogromne, kilkusetprocentowe wzrosty liczby realizowanych transakcji – mówi Krzysztof Komosa, Prezes Monedo Polska.

Rowery, hulajnogi i sprzęt ogrodowy…

Najbardziej, bo o ponad 240 proc. wzrosła liczba kredytów i płatności odroczonych przeznaczonych na zakup… rowerów i hulajnóg. Wskazuje to wyraźnie, że mimo zamknięcia w domach Polacy postanowili zrealizować większe zakupy z myślą o nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim. O niemal 150 proc. wzrosła liczba transakcji dotyczących sprzętu ogrodniczego. Na kwarantannie znaleźliśmy także czas na remonty, doposażenie domu w telewizory (wzrost o 77 proc.), uzupełnienie łazienek o nowe akcesoria (73 proc.), zakup mebli (55 proc.) oraz sprzętu AGD (wzrost o 56 proc. dla kategorii duże AGD, 54 proc. dla małego).

O ile wzrosty w wymienionych wyżej kategoriach można uznać za sezonowe, na liście top 10 produktów kupionych na raty znalazły się też pozycje, które należałoby specyficznie powiązać z kwarantanną. Bardzo dobrze sprzedawał się sprzęt potrzebny do zdalnej pracy i edukacji, a sprzedaż na kredyt elektroniki wzrosła o 124 proc. o 64 proc. więcej sfinansowaliśmy w ten sposób liczba konsoli do gier, komputerów i akcesoriów zakupionych. Spore wzrosty odnotowały też smartfony i akcesoria do telefonów.

Marzec br. był rekordowym miesiącem dla odroczonych płatności – Monedo Polska zaobserwowało dwukrotny wzrost liczby takich transakcji. Najpopularniejszą kategorią produktową opłacaną były ubrania, a liczba transakcji w marcu i kwietniu wzrosła o 45 proc. w porównaniu do dwóch pierwszych miesięcy roku.

Monedo udostępnia odroczone płatności we współpracy z PayU. Usługa „PayU Płacę Później” pojawiła się na rynku w 2017 roku. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym przedstawiamy ofertę wszystkich dostawców odroczonych płatności działających w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zakupy-online-na-kredyt-w-trakcie-kwarantanny-wzrosly-o-50