Partner serwisu Visa dla biznesu

Załóż koszulę i płać zbliżeniowo. Ciekawy projekt z Wielkiej Brytanii

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 13 listopada 2019, 15:19 Aktualizacja: 14 listopada 2019, 10:11

Brytyjska spółka DressCode wprowadziła na rynek koszulę, za pomocą której można dokonywać płatności zbliżeniowych. Moduł NFC umieszczono w mankiecie.

Załóż koszulę i płać nią zbliżeniowo. Ciekawy projekt z Wielkiej Brytanii

Koszula współpracuje z aplikacją mobilną MuchBetter, która pozwala między innymi włączać i wyłączać funkcję płatności, a także zasilać kartę przedpłaconą Mastercard odpowiednią sumą pieniędzy. Co prawda DressCode zapewnia, że chip jest wodoodporny i wytrzyma temperaturę prania, ale na wszelki wypadek istnieje możliwość wyjęcia go z mankietu koszuli.

Były pierścionki, rękawiczki i długopisy. Teraz czas na koszulę płatniczą

Na razie w sklepie internetowym DressCode można nabyć cztery wzory koszul. Cena takiego gadżetu to 135 funtów, czyli niespełna 700 złotych. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć mankiet do terminala POS. Gorzej jak ktoś podwinie sobie rękawy…

Słyszeliśmy już o pierścionkach płatniczych, rękawiczkach płatniczych, a także długopisach płatniczych. Ten ostatni gadżet został wprowadzony przez japońskiego Starbucksa. Firma słynie z ciekawych projektów w zakresie płatności – już wcześniej sprzedawała między innymi wyposażone w NFC etui na telefon, małe torebki, a nawet piersiówki.

Wydaje się, że tego typu rozwiązania zasługują jedynie na miano ciekawostki. Co prawda koszula wyposażona w funkcję płatniczą jest bardziej praktyczna od długopisu, ale i tak ciężko będzie jej konkurować ze smartfonami, czy smartwachami. Z drugiej strony im więcej fintechowych rozwiązań tym lepiej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zaloz-koszule-i-plac-nia-zblizeniowo-ciekawy-projekt-z-wielkiej-brytanii