Partner serwisu Visa dla biznesu

Android Pay startuje w Nest Banku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Nest Bank
Opublikowano: 1 marca 2017, 13:30 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 18:35

Użytkownicy Nest Konta i BIZNest Konta mogą od teraz korzystać z płatności mobilnych, zapisując swoje debetowe i kredytowe karty Visa do aplikacji Android Pay. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Android Pay już w Polsce. Na początek w BZ WBK i Alior

– Jako bank, który jest blisko klientów i ich rodzin, rozwijamy zarówno sieć oddziałów, jak i wygodne formy płatności, dbając o całodobowy dostęp do naszych usług poprzez bankowość mobilną i internetową.  Dlatego wdrożenie Android Pay to ważne uzupełnienie oferty z myślą o osobach, które poszukują w finansach usług bezpiecznych i jednocześnie ułatwiających realizację codziennych spraw – mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający Obszaru Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania w Nest Banku.

– Teraz nasi klienci jako jedni z pierwszych mogą płacić telefonem w każdym punkcie akceptującym płatności zbliżeniowe. – dodaje.

Na początku Android Pay pojawił się w BZ WBK, Alior Banku i T-Mobile Usługach Bankowych. Teraz cyfrowy portfel od Google trafia do kolejnego banku.

Nest Bank i Android Pay

Android Pay rusza w Nest Banku.

Nest Bank wszedł na polski rynek wraz z końcem października zeszłego roku. Jest to jednak stary bank w nowych szatach. Wcześniej grupę tą kojarzyliśmy z BIZ Bankiem i Smart Bankiem. Po rebrandingu firma chce przyciągnąć do siebie klientów dzięki rodzinnej atmosferze – w placówkach serwowane jest kakao, a wnętrze przypomina kawiarnie.

Nest Bank niczym solidne gniazdo daje teraz bezpieczne oparcie całej rodzinie: zarówno entuzjastom technologii, jak i mikroprzedsiębiorcom, zainteresowanym biznesową elastycznością.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na dokonywanie transakcji kartą płatniczą, bez sięgania do portfela, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Z usługi mogą korzystać posiadacze telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

Aby uruchomić nowe płatności mobilne klienci Nest Banku powinni pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać do aplikacji karty przypisane do konta. Mogą to być zarówno karty płatnicze Visa Debit wydawane do Nest Konta, Visa Business do BIZNest Konta, karty V PAY, jak i użytkowane karty kredytowe.

Chcąc zapłacić poprzez Android Pay w sklepie stacjonarnym, użytkownik powinien wykonać dwie proste czynności: wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. To wystarczy do dokonania transakcji. Przy zakupach powyżej 50 złotych należy wprowadzić na terminalu płatniczym numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

– Podczas płatności Androidem Pay numer karty użytkownika nie jest udostępniany sklepowi. Nasz system korzysta z numeru konta wirtualnego. W ten sposób chronimy dane użytkownika.– wyjaśnia Piotr Zalewski, Google Polska.

Android Pay również dla entuzjastów aplikacji

Android Pay to również wygodne rozwiązanie dla osób robiących zakupy w aplikacjach. Ta forma płatności nie wymaga podawania danych karty za każdym razem, gdy użytkownik instaluje nową aplikację i dokonuje w niej zakupów. W wybranych aplikacjach wystarczy wybrać opcję płatności przez Androida Pay. Jednocześnie można korzystać z tych samych co wcześniej nagród czy przywilejów (takich jak mile czy punkty lojalnościowe).

W przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu łatwo można zablokować również Android Pay, wykorzystując w tym celu Menedżera urządzeń Android.

– Klienci Nest Banku mogą płacić zbliżeniowo z Visa poprzez aplikację Android Pay w ponad 460 tys. terminali działających w Polsce, które stanowią już przeszło 90% całej sieci akceptacji w naszym kraju. – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

– Przy płatnościach za pomocą Androida Pay wykorzystywany jest system tokenizacyjny Visa, który chroni dane użytkowników kart poprzez zastąpienie ich cyfrowym odpowiednikiem – bezpiecznym tokenem płatniczym – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. Nest Bank z powodzeniem wdrożył tokenizację Visa jako drugi bank w Polsce – dodaje.

Usługa Android Pay została wprowadzona w Nest Banku we współpracy z Google i Visa.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (1)

android-pay-startuje-nest-banku