Beesfund jest największą platformą crowdfundingową w Europie Środkowej. Nowi członkowie rady nadzorczej będą wspierać spółkę w tworzeniu rynku MTF, rozwoju w nowych sektorach i ekspansji międzynarodowej.

Ambitne plany crowdfundingowej platformy Beesfund

O Beesfund zrobiło się szczególnie głośno na początku bieżącego roku, kiedy to swoje akcje na platformie postanowiła sprzedawać zadłużona Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” pozyskała w ten sposób 4 mln złotych w zaledwie jedną dobę. W sumie udziały w krakowskim klubie nabyło ponad 9 tys. nowych akcjonariuszy.

Z kolei w maju bieżącego roku w trakcie InfoShare 2019 Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund, zdradził, że firma chce uzyskać licencje biura maklerskiego. Kolejnym krokiem ma być wystąpienie o MTF, czyli stworzenie alternatywnego system obrotu, który umożliwi postawienie legalnie funkcjonującego rynku.

Przy okazji warto zapoznać się także ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego, które dotyczy platform crowdfundingowych. Czy są legalne? Jeśli tak, to kiedy? W rozwianiu tych wątpliwości pomocny jest felieton Artura Granickiego.

Kim są nowi członkowie rady nadzorczej Beesfund? Michał Cieciórski był w latach 2016-2018 wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W przeszłości był ekspertem Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych ESMA. Obecnie pracuje w Europejskim Banku Centralnym we Frankfurcie. W Beesfund będzie doradzał w tworzeniu platformy obrotu wtórnego MTF opartego o blockchain, nadzorował kwestie regulacyjne oraz wspierał spółkę kontaktami na europejskim rynku finansowym.

Z kolei Michał Kozicki to były prezes HBO Polska, a także Senior Vice President of Distribution w HBO Europe, gdzie zarządzał zespołami dystrybuującymi kanały liniowe oraz serwisy SVOD w siedemnastu krajach. W Beesfund będzie nadzorować obszar ekspansji międzynarodowej, filmu i kultury oraz sztucznej inteligencji.

Jeśli chodzi o Pawła Zylma, to był on twórcą i długoletnim prezesem BRE Ubezpieczenia, a także Członkiem Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Obecnie jest aniołem biznesu, który inwestuje w startupy na wczesnym etapie rozwoju. W Beesfund będzie nadzorować kwestie relacji inwestorskich, budowę profesjonalnej sieci aniołów biznesu oraz obszary związane z ubezpieczeniami i obligacjami komunalnymi.