Od wczoraj na stronie Citi Handlowego możecie znaleźć informacje o udostępnieniu Apple Pay. Klienci musieli długo czekać na to wdrożenie, ale obecnie jest ono dostępne tylko dla właścicieli plastików od Mastercard. Na razie nie wiadomo kiedy do Apple Wallet będzie można dodać także karty Visa z logiem Citi Handlowego.

Apple Pay dostępne dla klientów Citi Handlowego

Citi był ostatnim dużym bankiem, który do tej pory nie miał w swojej ofercie płatności mobilnych firmy z Cupertino. Pełną listę banków udostępniających Apple Pay w Polsce znajdziecie w podlinkowanym tekście. Rozwiązanie jest dostępne między innymi w PKO Banku Polskim, Banku Pekao, ING Banku Śląskim, mBanku, Santanderze, czy Banku Millennium.

– Zostaw portfel w domu i płać wygodnie i bezpiecznie tym, co masz zawsze pod ręką: telefonem lub zegarkiem. Wystarczy, że dodasz swoją kartę debetową lub kredytową Citi Handlowy Mastercard do Apple Wallet – czytamy na stronie Citi Handlowego.

Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Pełny numer karty nie jest przechowywany w urządzeniu ani na serwerach Apple i nie może być udostępniany sprzedawcom. Apple Pay nie zachowuje danych o transakcjach, które dałoby się powiązać z naszą tożsamością, zatem wszystkich zakupów dokonujemy poufnie.

Korzystanie z płatności mobilnych Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.