Jak to działa? Na początek użytkownik musi pobrać i zainstalować aplikację Manage Mii na swoim smartfonie. Następnie należy wybrać urządzenie, które chcemy sparować z kartą płatniczą i przyłożyć je do czytnika NFC w telefonie. Kolejny krok to wprowadzenie danych karty i zatwierdzenie wymaganych zgód. Na koniec wystarczy po raz kolejny przyłożyć urządzenie ubieralne z NFC do smartfona i gotowe – można płacić bezgotówkowo.

Fintech Digiseq udostępnia aplikację Manage Mii

Dzięki rozwiązaniu fintechu Digiseq producent nie musi specjalnie dopracowywać swojego swojego pierścionka, czy bransoletki z NFC, pod kontem płatności. Klient nie musi też udawać się do punktu obsługi w celu aktywacji funkcji płatniczej. Nie ma również konieczności pobierania osobnych aplikacji, w których należy sparować kartę z urządzeniem. Wystarczy aplikacja Manage Mii. O sprawie pisze Finextra.

Z poziomu apki Manage Mii można sparować kartę płatniczą z ponad setką różnych produktów, pochodzących od partnerów Digiseq. Chodzi o takie gadżety jak pierścionki Aeklys od Phillipe Starck, koszule wyposażone w spinki z NFC od DressCode, czy bransoletki K Wearables od K Ring. W aplikacji można także śledzić swoją aktywność, zmienić dane urządzenia, czy wyłączyć funkcję płatniczą w dowolnym momencie.

Fintech Digiseq założyli Terrie Smith (CEO) i Colin Tanner (CTO). Wcześniej pracowali w Mastercard, gdzie w 2014 roku odpowiadali za rozwój usługi tokenizacji. Na razie spółka jest wspierana przez takie banki jak ABN Amro, Cembra Money Bank, Credit Bank of Moscow, Gazprombank, KBC Bank of Ireland, Nordea Bank, Raiffeisen, czy Swedbank. Digiseq współpracuje także z Mastercard i Visa.

Poniżej krótki filmik przedstawiający jak działa Digiseq i aplikacja Manage Mii.