Partner serwisu Visa dla biznesu

Grupa BNP Paribas chwali się wynikami. Zyski rosną

Fintek
Fintek
#BNP Paribas
Opublikowano: 30 sierpnia 2019, 10:32 Aktualizacja: 30 sierpnia 2019, 11:30

Zysk netto Grupy Kapitałowej BNP Paribas Bank Polska w I połowie 2019 r. wyniósł 378,7 mln zł, co oznacza wzrost o 101% w stosunku do ubiegłego roku (przed przejęciem podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska). Bank ma 222 tys. aktywnych użytkowników mobilnych.

Wyniki BNP Paribas po I półroczu 2019 roku

W II kwartale 2019 Grupa BNP Paribas zarobiła 217 mln złotych, czyli o 34% więcej niż w I kwartale tego roku. W całym I półroczu wypracowany zysk netto, po wyłączeniu kosztów integracji, przekroczyłby 510 mln zł, co świadczy o potencjale dochodowym i wzrostowym banku – komentuje Przemysław Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas.

ZAŁÓŻ KONTO W BNP Paribas

Pełną prezentację wynikową banku można pobrać tutaj. Zachęcamy także do zapoznania się wynikami innych banków: PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, Alior Banku i Banku Millennium.

Wyniki BNP Paribas po I półroczu 2019 roku

Na koniec czerwca 2019 r. BNP Paribas posiadał 544 oddziały bankowości detalicznej i biznesowej oraz 101 Punktów Obsługi Klienta. Od początku procesu połączenia do końca czerwca br., w ramach działań optymalizacyjnych Banku, zostało zamkniętych 150 oddziałów. Zatrudnienie w Grupie BNP Paribas Bank Polska wyniosło 10 673 etatów, co oznacza spadek o 700 etatów od połączenia z Raiffeisen Bank Polska 31 października 2018 r. Na koniec II kw. 2019 r. bank obsługiwał 3,78 mln klientów.

Wynik z działalności bankowej w I połowie roku wzrósł do poziomu 2,3 mld zł, czyli o prawie 73% w ujęciu rocznym i o 2,8% w ujęciu kwartalnym, głównie dzięki wzrostowi wyniku odsetkowego. Grupa zanotowała wzrost wolumenów kredytowych o 35,8% rok do roku oraz wzrost depozytów o 53% przy jednoczesnej optymalizacji marży. Przychody pierwszego półrocza zawierają wynik ze sprzedaży działalności faktoringowej w kwocie 45 mln zł.

BNP Paribas posiada obecnie 222 tys. aktywnych użytkowników bankowości mobilnej – to wzrost o 92% rok do roku.. Kilka tygodni temu francuski bank zapowiedział wprowadzenie nowej wersji swojej aplikacji mobilnej. Ma one przypominać odświeżony serwis transakcyjny – GOonline. Nowa bankowość internetowa jest już dostępna dla pierwszej grupy klientów, ale kluczową datą ma być listopad, kiedy to rozpocznie się migracja klientów Raiffeisena.

Otwórz teraz sprawdzone przez FINTEK konto w BNP Paribas


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

grupa-bnp-paribas-chwali-sie-wynikami-zyski-rosna