Partner serwisu Visa dla biznesu

Huawei pozazdrościł Apple. Chiński gigant będzie wydawał karty płatnicze

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 10 kwietnia 2020, 12:48 Aktualizacja: 10 kwietnia 2020, 15:23

Huawei zapowiedział premierę swojego nowego produktu – kart płatniczych. Będą one dostępne zarówno w formie tradycyjnej, jak i wirtualnej. Plastik będzie można powiązać z system płatności mobilnych Huawei Pay. Karta ma być wydawana przy współpracy z chińską organizacją płatniczą Union Pay.

Huawei pozazdrościł Apple. Chiński gigant będzie wydawał karty płatnicze

O sprawie napisał serwis Engadget. Huawei Card to chińska odpowiedź na Apple Card. Ma ona oferować dodatkowe bonusy, takie jak zwrot części środków za zakupy, czy benefity podróżnicze. Pierwszy rok korzystania z karty będzie darmowy, a w drugim roku opłaty można uniknąć spełniając odpowiednie warunki dotyczące transakcji.

Huawei Card – chińska odpowiedź na kartę Apple

Na razie data premiery Huawei Card nie jest znana. Tym bardziej nie wiadomo kiedy rozwiązanie pojawi się na rynkach europejskich. Chiński producent smartfonów będzie wydawał karty przy wsparciu Union Pay – największej organizacji płatniczej w Państwie Środka, która konkuruje z Visa i Mastercard.

Huawei mierzy się obecnie ze sporymi problemami – chodzi przede wszystkim o konflikt z USA i odcięcie od wielu usług Google. Chiński producent nie może obecnie oferować usług Google w Europie, przez co przykładowo na nowych smartfonach z linii Huawei P40 nie znajdziemy sklepu Google Play. Oznacza to utrudniony dostęp do oficjalnych aplikacji – także tych bankowych.  Między innymi dlatego Chińczycy postanowili szukać nowych sposobów na przyciągnięcie do siebie klientów.

Huawei Card jest wzorowana na bliźniaczym rozwiązaniu od konkurenta z USA. Apple Card pojawiło się na rynku w 2019 roku przy wsparciu banku Goldman Sachs. Karta działa z aplikacją Wallet i co oczywiste współpracuje także z Apple Pay. Kartę cechuje brak opłat oraz codzienny cashback bez limitów. Na razie rozwiązanie jest dostępne tylko w USA i nie wiadomo kiedy pojawi się w Europie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

huawei-pozazdroscil-apple-chinski-gigant-bedzie-wydawal-karty-platnicze