Partner serwisu Visa dla biznesu

ING inwestuje w startup od sztucznej inteligencji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech#Fintech#Start up
Opublikowano: 26 września 2019, 12:35 Aktualizacja: 26 września 2019, 15:35

ING zainwestował w startup Flowcast, oferujący rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i machine learningu. Bank chce wykorzystać potencjał startupu, aby zaoferować prostsze i szybsze kredyty dla przedsiębiorców.

ING inwestuje w startup od sztucznej inteligencji

ING wspólnie z Bitrock Capital przewodził rundzie inwestycyjnej, w której Flowcast pozyskał 3 mln dolarów. W dofinansowaniu udział wzięły także Katalyst Ventures i Aplana Ventures.

ING inwestuje w startup Flowcast

Flowcast to startup z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Firma stworzyła platformę działającą w oparciu o machine learning i sztuczną inteligencję, która usprawnia procesy kredytowe. Platforma wykorzystuje szeroki wachlarz danych, dzięki czemu banki i fintechy mogą łatwiej i szybciej ocenić zdolność kredytową klienta.

ING podjął decyzję o inwestycji po przeprowadzonym pilotażu. Bank współpracował ze startupem w ramach testów z korporacyjnymi klientami w Singapurze. Pilotaż miał przebiec na tyle pomyślnie, że podjęto decyzję o inwestycji. Holenderski bank wierzy, że machine learning będzie trendem kształtującym sektor bankowy w najbliższych latach.

W nawiązaniu do inwestycji grupy ING warto wspomnieć o najnowszych wdrożeniach polskiego oddziału. W ciągu ostatnich dni ING Bank Śląski wprowadził między innymi płatności mobilne Garmin Pay oraz elektroniczną identyfikację klienta, czyli eID. Usługa pozwala na razie na zdalne podpisanie umowy z Orange – z poziomu bankowości internetowej. Bank stworzy także roboty dla klientów, za pomocą autorskiego rozwiązania RoboPlatform.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-inwestuje-w-startup-od-sztucznej-inteligencji