KNF uruchamia stronę Fintech HUB

0
Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#KNF
Opublikowano: 28 listopada 2018 Aktualizacja: 20 lutego 2019

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła stronę Fintech HUB pod adresem fintech.gov.pl. Witryna ma służyć krajowym i zagranicznym podmiotom, które poszukują kompleksowych informacji na temat sektora FinTech w Polsce.

KNF zapowiadał powstanie strony Fintech HUB już w październiku, podczas startu piaskownicy regulacyjnej. Nową witrynę można znaleźć tutaj.

Fintech HUB – kompendium wiedzy na temat branży FinTech

Na stronie znajdziemy informacje na temat działania piaskownicy regulacyjnej, Programu Innovation Hub, czy szczegółowe opisy dotyczące postępowań licencyjnych. Przypomnijmy, że kilka dni temu KNF zakończył nabór na operatorów piaskownicy regulacyjnej, a „sandbox” ruszy już na początku 2019 roku. Wśród operatorów znalazły się takie podmioty jak PKO Bank Polski, The Heart, czy Bank Pekao.

W przyszłości na portalu fintech.gov.pl publikowane będą w szczególności aktualne komunikaty Komisji Nadzoru Finansowego i opracowania poświęcone prowadzeniu działalności w sektorze FinTech. W ten sposób nadzorca chce budować pewność co do regulacji prawnych i zachęcać fintechy do podejmowania innowacyjnej działalności na rynku finansowym.

Przy okazji debiutu strony KNF opublikował także raport „Sektor FinTech w Polsce – podstawowe informacje”. W opracowaniu zawarto definicje sektora FinTech, Krajowej Instytucji Płatniczej, Małej Instytucji Płatniczej, crowdfundingu, czy robo-doradztwa. Nadzorca opisuje także działanie piaskownicy regulacyjnej i Programu Innovation Hub. Pełny dokument można pobrać tutaj.

Sama strona jest przejrzysta i utrzymana w biało-pomarańczowo-czarnej kolorystyce. Bardzo nas cieszy inspiracja tymi barwami, które są także dominującymi kolorami na Fintek.pl. Przypadek? Nie sądzimy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-bedzie-promowal-branze-fintech