Partner serwisu Visa dla biznesu

Konta Santandera już dostępne w Moim ING. Otwarta bankowość nabiera kształtów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski#Santander
Opublikowano: 31 stycznia 2020, 11:20 Aktualizacja: 31 stycznia 2020, 14:40

ING Bank Śląski poinformował o udostępnieniu podglądu kont z kolejnego banku. W Moim ING można już podejrzeć rachunki i karty z Santander Bank Polska.

Zmiany w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej ING Banku Śląskiego

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że w Moim ING pojawiła się możliwość sprawdzenia stanu konta w Alior Banku. Tym samym w bankowości elektronicznej ING uzyskamy podgląd produktów z siedmiu innych instytucji. Obok wspomnianych Santandera i Alior Banku są to PKO BP, Bank Pekao, Bank Millennium, mBank i BNP Paribas.

Rachunki i karty z siedmiu banków w Moim ING

ING rozwija otwartą bankowość dzięki wejściu w życie dyrektywy PSD2. W komunikacie czytamy, że usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia.

Usługi z zakresu otwartej bankowości wdrożyły w swoich systemach jak na razie dwa podmioty działające w Polsce – ING i Bank Millennium. W Millennium klienci mogą podejrzeć rachunki i karty z sześciu banków: PKO BP, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, BNP Paribas, mBanku i Santander Bank Polska.

Na razie oba banki udostępniają jedynie podgląd rachunków, bez możliwości interakcji – czyli usługę AIS (dostęp do informacji o rachunku). Następnym krokiem wydaje się wdrożenie usługi inicjacji płatności, czyli usługi PIS. Dzięki niej moglibyśmy wykonywać transakcje w banku A z poziomu bankowości elektronicznej banku B.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

konta-santandera-juz-dostepne-w-moim-ing-otwarta-bankowosc-nabiera-ksztaltow