Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że w Moim ING pojawiła się możliwość sprawdzenia stanu konta w Alior Banku. Tym samym w bankowości elektronicznej ING uzyskamy podgląd produktów z siedmiu innych instytucji. Obok wspomnianych Santandera i Alior Banku są to PKO BP, Bank Pekao, Bank Millennium, mBank i BNP Paribas.

Rachunki i karty z siedmiu banków w Moim ING

ING rozwija otwartą bankowość dzięki wejściu w życie dyrektywy PSD2. W komunikacie czytamy, że usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia.

Usługi z zakresu otwartej bankowości wdrożyły w swoich systemach jak na razie dwa podmioty działające w Polsce – ING i Bank Millennium. W Millennium klienci mogą podejrzeć rachunki i karty z sześciu banków: PKO BP, Banku Pekao, ING Banku Śląskiego, BNP Paribas, mBanku i Santander Bank Polska.

Na razie oba banki udostępniają jedynie podgląd rachunków, bez możliwości interakcji – czyli usługę AIS (dostęp do informacji o rachunku). Następnym krokiem wydaje się wdrożenie usługi inicjacji płatności, czyli usługi PIS. Dzięki niej moglibyśmy wykonywać transakcje w banku A z poziomu bankowości elektronicznej banku B.