N26 to niemiecki fintech, który posiada licencje bankową ważną na terenie Unii Europejskiej. Spółka stawia także pierwsze kroki w Stanach Zjednoczonych (gdzie musi sobie radzić bez licencji bankowej), a pod koniec czerwca udostępniła w Polsce płatności Apple Pay. N26 działa w Polsce już od kilku miesięcy, ale na razie bez większych sukcesów.

Po Apple Pay czas na Google Pay. Nowość od N26

Rozszerzanie oferty o nowe metody płatności to na pewno krok w dobrym kierunku, ale ciężko nazwać to innowacyjną usługą. Polak to wymagający klient – w końcu mamy już do dyspozycji nowoczesne aplikacje, zarówno te bankowe, jak i fintechowe. Czy może zachęcić nas N26?

Za pośrednictwem aplikacji otworzymy rachunek bankowy w około 10 minut, po czym otrzymamy kartę debetową. Apka N26 pozwala na dokonywanie płatności, przelewania środków w różnych walutach, a także zaciągnięcie kredytu. Fintech oferuje również darmowe płatności na całym świecie – bez prowizji (coś na kształt Revoluta). Za pomocą N26 można otworzyć jedynie konto prowadzone w euro z niemieckim numerem IBAN. Z usług fintechu korzysta około 3,5 mln klientów.

Aby dodać kartę Mastercard od N26 do portfela Google Pay należy otworzyć zakładkę Control Center i wybrać pole My Cards. Następnie wystarczy kliknąć Add to Google Pay i gotowe – karta zostanie dodana do mobilnego portfela.