Start ZEN został zapowiedziany w trakcie Impact fintech’19 w Katowicach. Założycielem firmy jest Dawid Rożek, współtwórca odnoszącej międzynarodowe sukcesy platformy gamingowej G2A. Usługi fintechu będą oferowane wyłącznie online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Polski fintech ZEN wystartuje już w I połowie 2020 roku

Oferta ZEN obejmie między innymi konto bankowe IBAN umożliwiające obsługę przelewów krajowych i zagranicznych po korzystnych kursach walutowych, karty płatnicze dla właścicieli i pracowników firmy, a dla przedsiębiorstw z branży e-commerce – obsługę płatności online. Usługi fintechu mają wspierać też płynność finansową firm dzięki natychmiastowemu dostępowi do środków otrzymanych od klientów czy partnerów biznesowych. ZEN chce udostępnić przedsiębiorcom innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak np. automatyczne, zdalne otwieranie konta.

Do zespołu ZEN dołączył również Michał Bogusławski, który wcześniej w PayPal zarządzał sprzedażą na 23 rynkach i odpowiadał za strategicznych klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako Commercial Director w ZEN zajmie się budowaniem oferty i rozwojem biznesu firmy.

Strategicznym partnerem technologicznym ZEN jest Mastercard, który współpracuje z fintechem między innymi w zakresie wydawania kart płatniczych i obsługi płatności, ale też wprowadzenia usług ZEN na rynek oraz ich udostępnienia w środowisku bankowości otwartej.

– W Europie współpracujemy z 60 różnymi startupami i cyfrowymi bankami, w tym z takimi markami jak Revolut, N26, Monzo czy TransferWise. Wiemy, że najbardziej innowacyjne pomysły powstają dzięki połączeniu sił startupów i dużych graczy, dlatego chętnie współpracujemy z fintechami, oferując im nasz know-how, sprawdzone, innowacyjne rozwiązania i globalny zasięg” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w polskim oddziale Mastercard Europe.