Zmiany w regulaminie Getin Banku zaczną obowiązywać od 14 września bieżącego roku, ale usługa wielowalutowa ma zostać udostępniona jeszcze w lipcu. Dzięki niej płatności w określonych walutach nie będą obciążone dodatkowymi kosztami przewalutowania. Chodzi o takie waluty jak dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Żeby skorzystać z usługi należy posiadać rachunek walutowy prowadzony w którejś z wymienionych walut.

Pakiet wielowalutowy i nowy rachunek w ofercie Getin Banku

Z pakietu wielowalutowego skorzystają posiadacze kart płatniczych do rachunków Proste Zasady, Konto Osobiste Noble oraz Konto Noble Private Banking. Niestety jeśli klient nie będzie posiadał wystarczających środków na odpowiednim koncie walutowym, to pieniądze zostaną ściągnięte z konta w złotych, a transakcja zostanie obciążona dodatkowymi kosztami przewalutowania.

Ofertę wielowalutową ma w swojej ofercie już znaczna część banków działających w Polsce. To bez wątpienia zasługa Revoluta, który szturmem zdobył setki tysięcy klientów nad Wisłą. Banki nie mogły pozostać bierne wobec ekspansji brytyjskiego fintechu. Swoje pakiety wielowalutowe uruchomiły między innymi Bank Pekao (karta rewolucyjna), PKO Bank Polski, mBank, Alior Bank, czy ING Bank Śląski.

Oszczędzaj na 3,5% w Getin Banku

Getin Bank poinformował także o wprowadzeniu nowego konta dla młodzieży w wieku 13-18 lat – Konto Proste Zasady Junior. Rachunek będzie bezpłatny. Ostatnia nowość to umożliwienie wpłat we wpłatomatach przy użyciu kodów BLIK – czytamy w komunikacie Getin Banku.