Partner serwisu Visa dla biznesu

Płatności Garmin Pay i Fitbit Pay już dostępne w Banku Pekao

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Pekao S.A#Płatności
Opublikowano: 30 lipca 2019, 12:49 Aktualizacja: 31 lipca 2019, 09:47

Bank Pekao poinformował o udostępnieniu dwóch nowych rodzajów płatności mobilnych – Garmin Pay i Fitbit Pay. Na razie skorzystają z nich tylko posiadacze kart Mastercard.

Płatności Garmin Pay i Fitbit Pay już dostępne w Banku Pekao

Garmin Pay i Fitbit Pay pozwalają na dokonywanie płatności zbliżeniowych przy użyciu smartwatchy Garmina i Fitbita. W przypadku tej pierwszej firmy taką funkcjonalność obsługują między innymi modele vivoactive 3, Forerunner 645, czy Fenix 5S Plus. Najtańsze smartwatche to wydatek rzędu 900 zł.

Bank Pekao wprowadza nowe metody płatności

Z kolei w przypadku Fitbita płatności mobilne obsługują między innymi modele Fitbit Versa i Fitbit Ionic. Najtańsze smartwatche obsługujące Fitbit Pay będą nas kosztować trochę ponad 600 złotych. Niestety na razie z nowych metod płatności skorzystają tylko posiadacze kart Mastercard. Bank Pekao zapewnia jednak, że użytkownicy „plastików” Visa otrzymają taką możliwość w drugiej połowie 2019 roku.

W obu rozwiązaniach wymagane jest zainstalowanie specjalnej aplikacji (Garmin Connect lub Fitbit) na telefonie – są one dostępne w Google Play bądź App Store. Po instalacji należy połączyć z nią zegarek i dodać kartę, za pomocą której będziemy korzystali z opcji płacenia zegarkiem. Dodana karta będzie widoczna zarówno na ekranie telefonu, jak i zegarka.

otwórz konto przekorzystne w pekao

Płatność zegarkiem to rozwiązanie gwarantujące wygodę i szybkość. W jaki sposób można płacić za pomocą smartwatcha? Należy przytrzymać przycisk akcji lub menu i przyłożyć zegarek do terminala, jeśli wcześniej w zegarku wpisane zostało 4-cyfrowe hasło. Warto przypomnieć, że klienci Banku Pekao mogą od dawna dokonywać płatności za pomocą smartfona z aplikacją PeoPay, a także od ponad roku z Apple Pay.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platnosci-garmin-pay-i-fitbit-pay-juz-dostepne-w-banku-pekao