Facebook Pay zadebiutuje już w tym tygodniu – na początku tylko w Stanach Zjednoczonych i w dwóch aplikacjach – FB i Messengerze. Za pomocą Facebook Pay użytkownicy będą mogli przelewać pieniądze znajomym, opłacać zakupy w serwisie, dokonywać płatności w grach, a także finansować różnego rodzaju zbiórki. Co ważne nowa usługa nie jest powiązana z kontrowersyjnym projektem waluty cyfrowej Libra, który musi mierzyć się ze sporymi problemami.

Facebook Pay zadebiutuje już w tym tygodniu

Facebook Pay

Nowy system ma zastąpić obecne formy płatności dostępne w aplikacjach z grupy Marka Zuckerberga. Facebook Pay ma być przede wszystkim wygodniejszy i bezpieczniejszy. W ciągu następnych miesięcy rozwiązanie pojawi się w pozostałych aplikacjach (Instagram i WhatsApp), a także zostanie rozszerzone na inne kraje. Kiedy pojawi się w Europie? Na razie nie wiadomo.

Do Facebook Pay będzie można podpiąć preferowaną metodę płatności – karty debetowe, karty kredytowe, lub wirtualny portfel PayPal. Transakcje będą przetwarzane między innymi przez takie fintechy jak PayPal, czy Stripe. Niestety na razie nie wiadomo ile będzie wynosiła prowizja za pojedynczą transakcję.

Rozwijanie płatności na Facebooku i w komunikatorach należących do grupy wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju dla firmy Marka Zuckerberga. Facebook ma już około 2,5 MILIARDA użytkowników – to wzrost o 40 mln w porównaniu do II kwartału 2019 roku. Każdego dnia z serwisu korzysta ponad 1,6 mld ludzi… Takie liczby robią wrażenie i dają do myślenia.