Utrudnienia nie mają związku z koronawirusem. To zaplanowane wcześniej przerwy techniczne i modernizacyjne. Zobaczcie na co się przygotować w najbliższy weekend.

Przerwa techniczna w PKO Banku Polskim

Użytkownicy serwisów iPKO i iPKO biznes oraz aplikacji IKO muszą się liczyć z następującymi utrudnieniami. W sobotę 14 marca od godziny 00:01 do godziny 16:00 nie będą działały przelewy zagraniczne. Z kolei tego samego dnia od godziny 00:01 do godz. 12:00 nie będą działały przelewy natychmiastowe Express Elixir. Co ważne transakcje za pomocą kart płatniczych będą obsługiwane bez zakłóceń.

W niedzielę 15 marca od godziny 00:00 do godz. 12:00 nie będzie można korzystać  z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Natomiast o godziny 0:00 do godz. 6:00 aplikacja IKO nie będzie działać, a w godz. 6:00 – 12:00 działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIKA – czytamy w komunikacie PKO BP.

Prace modernizacyjne w Banku Pekao

Przerwę techniczną zapowiedział także Bank Pekao. W niedzielę 15 marca od godziny 4.30 do 10.30 klienci banku mogą napotkać problemy przy używaniu kart Visa Debit Gold, Visa Business, czy wielowalutowej karty debetowej. W czasie prac modernizacyjnych niedostępna może być również aplikacja mobilna PeoPay.

Weekendowa przerwa w ING Banku Śląskim

W nocy z 14 na 15 marca (z soboty na niedzielę) od godziny 00:00 do 4:30 bank będzie prowadził prace serwisowe. W tym czasie mogą nie działać bankomaty i wpłatomaty, a klienci mogą mieć ograniczony dostęp do płatności BLIK, „Płać z ING” i płatności natychmiastowych.

W trakcie przerwy technicznej ING Banku Śląskiego użytkownicy mogą mieć także problemy z dostępem do serwisu transakcyjnego Moje ING, aplikacji mobilnej Moje ING mobile, Modułu Makler, czy Kantoru. Ponadto mogą nie działać płatności kartą – zarówno w fizycznym sklepie, jak i w Internecie. W tym czasie nie nadamy także numeru PIN do karty.

Przerwa techniczna w Banku Millennium

Na prace serwisowe muszą się przygotować także klienci Banku Millennium. Rozpoczną się w nocy z soboty na niedzielę (14 i 15 marca). Od godziny 0:00 do 3:00 mogą się pojawić przerwy do dostępie do serwisu transakcyjnego Millenet i aplikacji mobilnej. Dodatkowo w tym czasie nie zapłacimy BLIKIEM, czy kartami debetowymi i kredytowymi przez Internet.

Prace modernizacyjne w Getin Noble Banku i Banku BPS

Z utrudnieniami będą musieli zmierzyć się także klienci Getin Noble Banku i Banku BPS. Getin poinformował o pracach serwisowych, które będą miały miejsce w sobotę 14 marca – potrwają od godziny 23:00 do 23:35. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

Jeśli chodzi o Bank BPS, to w nocy z piątku na sobotę (13 i 14 marca) zablokowany zostanie dostęp do bankowości internetowej. Z kolei system e-25 będzie niedostępne dla klientów od godziny 23:00 w sobotę (14 marca) do godziny 1:00 w niedzielę (15 marca).