Partner serwisu Visa dla biznesu

mojeID w PZU. Tożsamość potwierdzisz online

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Insurtech
Opublikowano: 19 maja 2020, 11:29 Aktualizacja: 19 maja 2020, 12:51

PZU poinformowało o udostępnieniu usługi mojeID. Rozwiązanie umożliwia zdalny dostęp do usług oferowanych nie tylko przez dostawców komercyjnych, ale również i administrację publiczną.

PZU zaprasza startupy do współpracy. Do zdobycia 200 tys. złotych

mojeID to usługa dostarczana przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Umożliwia potwierdzanie tożsamości przez Internet. Do tej pory oferowali ją tacy dostawcy jak PGNiG, Medicover Polska, Open Life, czy Diners Club.

mojeID już dostępne dla klientów PZU

Dzięki usłudze mojeID klienci mogą potwierdzić swoją tożsamość, rejestrując się w platformie mojePZU. Zyskają szybki i łatwy dostęp m.in. do swojej dokumentacji medycznej w PZU Zdrowie. Dzięki usłudze mojeID klienci będą mogli zarejestrować się na platformie zdalnie, bez konieczności wizyty i potwierdzania swojej tożsamości w oddziale PZU. Wystarczy, że są klientami bankowości internetowej jednego z banków uczestniczących w mojeID jako dostawcy tożsamości. To PKO Bank Polski, Bank Pekao, czy ING Bank Śląski.

MojePZU to platforma, która pozwala na zgłoszenie szkody, umówienie wizyty lekarskiej, pobranie zwolnienia lekarskiego czy e-recepty, dostęp do dokumentacji medycznej na swój temat, zakup polisy mieszkaniowej czy turystycznej oraz inwestowanie oszczędności. Platforma umożliwia również korzystanie z atrakcyjnych rabatów i zniżek w ramach Klubu PZU Pomocni – czytamy w komunikacie.

– Trend związany z cyfryzacją procesów i rozwojem usług zdalnych, dostrzegany od dłuższego czasu, ostatnio znacząco się nasila. Udostępnienie usługi mojeID przez PZU – lidera w sektorze ubezpieczeń – jest posunięciem otwierającym nowy obszar budowania przewag konkurencyjnych w obrębie całej branży – mówi Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-udostepnia-usluge-mojeid