Swipe Card to karta debetowa Visa, którą można zasilać kryptowalutami – między innymi bitcoinem, czy ethereum. Fintech przelicza tokeny na przykład na euro i pozwala na płatności w około 50 mln miejsc na świecie. Wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa. O sprawie napisał CoinTelegraph.

Samsung nawiązuje współpracę z fintechem Swipe

Niestety z takiego rozwiązania nie będzie można skorzystać w Polsce, ponieważ Samsung Pay wciąż nie zadebiutował na naszym rynku. Pod koniec 2019 roku koreański gigant zapowiadał, że w 2020 roku pojawi się w kilku nowych krajach, ale nie wiadomo czy na tej liście znajdzie się Polska.

Niemniej rozwiązanie wydaje się ciekawe. Samsung jest kolejnym dużym partnerem Swipe. Wcześniej fintech nawiązał współpracę z Google Pay. Wdrożenie stało się możliwe między innymi dzięki pandemii. Zdaniem Joselito Lizarondo, CEO Swipe, klienci coraz częściej rezygnują z gotówki, a nawet z kart płatniczych. W dobie zagrożenia koronawirusem wolą wybierać rozwiązania w pełni cyfrowe, czyli między innymi płatności mobilne.

Swipe to kolejny fintech działający w obszarze kryptowalut, który współpracuje z Visa. Kilka tygodni temu pisaliśmy o startupie Fold, który dołączył do programu Visa Fast Track. Spółka będzie wydawała kartę płatniczą oferującą moneyback w postaci bitcoinów. Z kolei w lutym bieżącego roku fintech Coinbase uzyskał status Visa Principal Member i tym samym stał się pierwszym przedstawicielem sektora kryptowalut, który nawiązał tak bliską współpracę z organizacją płatniczą.