Partner serwisu Visa dla biznesu

Śląski rozwija otwartą bankowość. W Moim ING można już „podejrzeć” rachunek z Pekao

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#ING Bank Śląski#Pekao S.A
Opublikowano: 12 grudnia 2019, 15:25 Aktualizacja: 13 grudnia 2019, 10:59

ING Bank Śląski aktywnie rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości. Jako pierwszy bank w Polsce umożliwił uzyskanie pożyczki w oparciu o historię kont z innych banków, które klient dodał do Mojego ING. Co więcej z poziomu bankowości elektronicznej Śląskiego można już uzyskać dostęp do rachunku w Banku Pekao.

W Moim ING podejrzysz rachunki z Alior Banku

Tym samym w Moim ING można już „podejrzeć” konta z takich banków jak PKO BP, mBank, Bank Millennium i Bank Pekao. Uproszczony proces pożyczkowy dostępny jest dla dodanych kont ze wszystkich tych banków z wyłączeniem PKO BP. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. AIS), wprowadzoną przez dyrektywę PSD2.

ING udostępnia kolejne rozwiązania z zakresu otwartej bankowości

– ING jako jedyny bank na polskim rynku udostępnił usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – Moje ING. Na podstawie dodatkowej zgody klienta bank umożliwia otrzymanie pożyczki bez dodatkowych formalności, w oparciu o konta z innych banków. Klient nie musi dostarczać do banku dokumentów potwierdzających dochody, ponieważ są one szybko weryfikowane na podstawie widocznej historii rachunku z innego banku – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski wyjaśnia, że wspomniane usługi są bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – uspokaja Śląski.

Dostęp do kont z różnych banków oferuje także Nest Bank – dzięki Agregatorowi Finansów. Klienci Nest Banku mogą mieć podgląd salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach. Niestety na razie rachunki z innych banków muszą być dodawane ręcznie. Do wdrożenia agregacji kont z innych banków przymierza się także PKO Bank Polski. Aby taka usługa była możliwa, niezbędna jest jednak współpraca poszczególnych banków, na co trzeba jeszcze trochę poczekać.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

slaski-rozwija-otwarta-bankowosc-w-moim-ing-mozna-juz-podejrzec-rachunek-z-pekao