Tym samym w Moim ING można już „podejrzeć” konta z takich banków jak PKO BP, mBank, Bank Millennium i Bank Pekao. Uproszczony proces pożyczkowy dostępny jest dla dodanych kont ze wszystkich tych banków z wyłączeniem PKO BP. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. AIS), wprowadzoną przez dyrektywę PSD2.

ING udostępnia kolejne rozwiązania z zakresu otwartej bankowości

– ING jako jedyny bank na polskim rynku udostępnił usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – Moje ING. Na podstawie dodatkowej zgody klienta bank umożliwia otrzymanie pożyczki bez dodatkowych formalności, w oparciu o konta z innych banków. Klient nie musi dostarczać do banku dokumentów potwierdzających dochody, ponieważ są one szybko weryfikowane na podstawie widocznej historii rachunku z innego banku – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski wyjaśnia, że wspomniane usługi są bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – uspokaja Śląski.

Dostęp do kont z różnych banków oferuje także Nest Bank – dzięki Agregatorowi Finansów. Klienci Nest Banku mogą mieć podgląd salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach. Niestety na razie rachunki z innych banków muszą być dodawane ręcznie. Do wdrożenia agregacji kont z innych banków przymierza się także PKO Bank Polski. Aby taka usługa była możliwa, niezbędna jest jednak współpraca poszczególnych banków, na co trzeba jeszcze trochę poczekać.