Startuje nowy serwis nie tylko o grach. Znajdziecie tam coś dla siebie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Technologie
Opublikowano: 4 marca 2019, 14:42 Aktualizacja: 2 maja 2019, 17:01

Wizerunek gracza stale się zmienia. Grają nie tylko nastolatkowie, ale także osoby w średnim wieku. Po pada coraz odważniej sięga także płeć piękna – według badania inicjatywy Polish Games Observatory Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firmy IQS aż 51% graczy to kobiety. Z kolei dzisiejsza społeczność graczy to aż 79% Polaków. To właśnie dla tych osób powstał portal Zagrano.pl – kierowany do dojrzałych graczy, którzy podążają mniej utartymi ścieżkami w gamingowym świecie.

Gry stają się nieodłącznym elementem popkultury. Wystarczy wymienić takie tytuły jak Wiedźmin, Red Dead Redemption 2, czy The Last of Us, które zdobyły ogromną rzeszę wyznawców na całym świecie. To między innymi dzięki grze „Wiedźmin 3 Dziki Gon” opowiadaniami Andrzeja Sapkowskiego zainteresował się Netflix. Pierwsze odcinki serialu ukażą się pewnie w 2020 roku. Gry komputerowe to także e-sport, który w 2019 roku ma być warty 1 mld dolarów – a może i więcej.

Gry stają się elementem popkultury

Zagrano.pl wychodzi poza schemat klasycznych serwisów o grach wideo. Oprócz szczegółowych informacji dotyczących gamingowego rynku w Polsce na stronie znajdziemy także newsy ze świata komiksów i seriali. Na Zagrano.pl odnajdziemy także porady i recenzje – np. sprzętu do gier. Odwiedzając stronę dowiemy się też np. jak zarabiać na FIFA Ultimate Team, czy jak przetrwać na polu bitwy w Battlefield V.

Serwis ma rzucić nieco inną perspektywę na gry wideo – osadzając recenzje produkcji w szerszym kontekście kulturowym. Wiele dzisiejszych gier nawiązuje do problemów społecznych, lub do ważnych wydarzeń historycznych, dlatego aby dobrze zrozumieć przesłanie, trzeba się w taką produkcję odpowiednio zagłębić. Na Zagrano.pl lekkie newsy i artykuły informacyjne będą przeplatały się z precyzyjnymi analizami, felietonami i wywiadami z twórcami.

Zagrano.pl jest kolejnym projektem LOANDO Group. Na czele serwisu stoi Michał Krawiel, który określa siebie mianem „fana konsoli PlayStation” – to bardzo ważne rozróżnienie (Xbox i Microsoft nie lubią tego). Teksty redaktora były publikowane w wielu gazetach, takich jak Krytyka Polityczna oraz Rita Baum. Był także wydawcą serwisów online Gazety Olsztyńskiej. Prywatnie interesuje się grami, komiksami i literaturą faktu.

– Możliwość współtworzenia od zera nowego portalu zajmującego się popkulturą jest wyzwaniem, które elektryzuje mnie od pierwszej koncepcyjnej rozmowy na temat Zagrano. Chciałbym, żeby nasz portal był miejscem, gdzie oprócz newsów i recenzji, czytelnicy znajdą także ciekawe teksty publicystyczne, które będą szeroko komentowane nie tylko przez zapalonych fanów gier czy komiksu. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z naprawdę ciekawymi autorami młodego pokolenia, których teksty będą sukcesywnie pojawiać się w serwisie – komentuje Michał Krawiel, redaktor naczelny Zagrano.pl.

– Dostrzegliśmy duży potencjał w e-sporcie i gamingu, stąd też decyzja o stworzeniu portalu Zagrano.pl. Chcemy żeby była to platforma dla graczy, fanów komiksów i seriali. Stawiamy na wartościowe treści i ciekawych autorów. Jest to kolejny ważny projekt w portfolio LOANDO Group” – dodaje Maciej Suwik, Co-founder LOANDO Group.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

startuje-nowy-serwis-nie-tylko-o-grach-znajdziecie-tam-cos-dla-siebie