W epoce dynamicznego rozwoju technologii finansowych, sektor bankowy postawiony został przed szeregiem nowych wyzwań związanych z koniecznością̨ dostosowania swojej działalności do szybko zmieniającej się̨ wokół nas rzeczywistości. Z tego powodu autorzy konferencji chcą poruszyć najbardziej aktualne zagadnienia oraz omówić wyzwania regulacyjne, nadzorcze i technologiczne, jakie stawiane są obecnie przed sektorem FinTech w Polsce i Europie.

Nowe wyzwania regulacyjne i nadzorcze w obszarze innowacji finansowych

Z ekspertami z dziedziny prawa, finansów i nowych technologii poruszą tematykę̨:

  • cyberbezpieczeństwa – aspektów prawnych oraz edukacyjnych;
  • PSD2 – analizy wyzwań regulacyjnych i technologicznych po 2 latach od wdrożenia dyrektywy oraz perspektywy na kolejne lata, tj. przejścia od otwartej bankowości do otwartych finansów;
  • kierunku regulacji cyfrowych finansów (MICA, DLT Pilot regime), tj. odpowiedzi na pytanie, czy można uregulować zdecentralizowane finanse, oraz
  • nowych regulacji crowdfundingu – zarówno na poziomie rozporządzeń, jak i lokalnych przepisów implementujących. Zastanowimy się także nad tym, czy regulacje te będą stanowiły szanse, czy też zagrożenie.

Konferencja odbędzie się we wtorek 7 grudnia, w godzinach 10:00-15:00. Miejsce spotkania to Hotel Regent przy ulicy Belwederskiej 23 w Warszawie. Wydarzenie będzie można oglądać również online.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończony 18 rok życia oraz rejestracja poprzez formularz: https://fintech-knf-uw.gridaly.com/info.

Ilość miejsc w przypadku udziału stacjonarnego jest ograniczona. Jeśli wyrażają Państwo chęć udziału na miejscu, prosimy o zaznaczenie takiej opcji na formularzu rejestracyjnym. Obowiązuje zasada „Kto pierwszy, ten lepszy”.