Karta jest wydawana przez Santander Bank Polska we współpracy z fintechem DiPocket. Rejestracja plastiku odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej. System poprosi nas o wykonanie selfie, a następnie o sfotografowanie dowodu osobistego. Aplikacja Up and Go jest dostępna zarówno systemy Android i iOS. Więcej informacji o karcie można znaleźć na stronie upcard.pl.

Otwórz konto w Santander Bank Polska już teraz

Karta Up and Go – jak to działa?

Karta Up and Go w Żabce

Starter dostępny w sklepach Żabka kosztuje 19,99 zł. Co do zasady samo korzystanie z karty jest darmowe, ale opłaty mogą zostać naliczane po 37 miesiącach od rejestracji – w przypadku braku aktywności użytkownika. Za pomocą Up and Go dokonamy transakcji w fizycznym sklepie i w Internecie, a także wypłacimy gotówkę z bankomatu. Plastik można też podpiąć do Google Pay. Korzystanie z bankomatów Santander obarczone jest prowizją w wysokości 2 zł (jeśli wyrazimy odpowiednie zgody marketingowe), z kolei wypłaty z „obcych” urządzeń to wydatek rzędu 5 zł.

Kliknij i załóż konto w Santander Bank Polska

To karta przedpłacona, zatem należy pamiętać, aby przed dokonaniem płatności zasilić rachunek techniczny (na podobnej zasadzie działa na przykład Revolut). Jak zasilić kartę Up and Go? Na stronie informacyjnej DiPocket czytamy, że można to zrobić na trzy sposoby – przelewem z dowolnego rachunku bankowego, inną kartą debetową lub kredytową i poprzez PayByLink ze swojego konta w banku.

Jeśli przelew z rachunku bankowego zlecimy w dniu roboczym (nie później niż w godzinach około-południowych), wtedy nasze konto Up and Go zostanie doładowane nie później niż na koniec tego samego dnia. Karta jest dostępna w czterech walutach – polskich złotych, euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich.