Partner serwisuVisa dla biznesu

Digital Euro


Digital Euro, czyli Euro w wersji elektronicznej w formie tzw. CBDC, czyli Central Bank Digital Currency. Digital Euro ma przyśpieszyć płatności i przelewy, zmniejszyć koszty transakcyjne oraz ułatwić prowadzenie polityki monetarnej.
Rusza pilotaż transgranicznych rozliczeń w CBDC. Ma być taniej i szybciej
2 września 2021, 17:29

Bank Rozrachunków Międzynarodowych zaprosił banki centralne Malezji, Singapuru, RPA i Australii do testów CBDC przy rozliczeniach transgranicznych.

Cyfrowe euro na blockchainie? Nieograniczona liczba transakcji i mniejszy ślad węglowy
28 lipca 2021, 10:14

System cyfrowego euro oparty na blockchainie może przetwarzać nieograniczone ilości transakcji w tym samym czasie, przy mniejszym śladzie węglowym. To wnioski z eksperymentu przeprowadzonego przez Bank Estonii.

CBDC na Igrzyskach Olimpijskich. Chiny chcą testować cyfrowego juana, senatorowie z USA protestują
20 lipca 2021, 12:42

Osoby przybywające do Państwa Środka mają mieć możliwość dokonywania płatności za pomocą cyfrowego juana bez konieczności otwierania lokalnego rachunku bankowego.

AI zmieni świat, ale waluty cyfrowe nie zagrożą krypto [VIDEO]
8 lipca 2021, 16:23

W trakcie Fintech Brunch #5 odbyła się prelekcja Michała Nowakowskiego, Head of Newtech, NGL Advisory. Po zakończeniu prelekcji mieliśmy okazję przeprowadzić krótki wywiad z naszym gościem.

Na razie nie będzie cyfrowego złotego. NBP publikuje raport na temat CBDC
14 maja 2021, 17:47

To ważna publikacja, ponieważ do tej pory polski bank centralny nie zabierał konkretnego stanowiska w sprawie emisji CBDC.