Uber


Uber to amerykański "jednorożec", który udostępnia aplikację do zamawiania przejazdów. Co to jest Uber? Jest to firma działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uber utożsamiany jest z pojęciem "uberyzacji", czyli ekonomii współdzielenia. Amerykański gigant krytykowany jest od momentu powstania. Główne zarzuty dotyczą kwestii rozliczenia podatków oraz omijania przepisów dotyczących przewozu osób regulujących m.in. działalność korporacji taksówkarskich. W maju 2019 roku Uber wchodzi na giełdę (IPO Ubera) - jego wycena przekracza ponad 90 mld dolarów, chociaż firma w swoim prospekcie emisyjnym  napisała, że może nigdy nie przynieść zysków. Uber działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Śląsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
22 września 2022, 11:17
Za przejazd Uberem zapłacisz BLIKIEM

Uber z okazji rozpoczęcia współpracy z BLIKIEM uruchomił promocję dla nowych klientów. Otrzymają oni 99 proc. zniżki na 3 pierwsze przejazdy opłacone BLIKIEM.

18 maja 2022, 18:45
Nowości od Ubera. Autonomiczne dostawy, zamawianie przez Asystenta Google i planowanie podróży

Dodatkowo dzięki świeżo wprowadzonym voucherom w aplikacji, organizatorzy imprez, czy eventów firmowych będą mogli od teraz także pokryć koszty przejazdów zaproszonych gości.

15 kwietnia 2022, 13:00
Uber wraca na Ukrainę i wznawia przejazdy w Kijowie

Poza Kijowem przejazdy będą dostępne we Lwowie, Czerniowce, Winnicy, Iwano-Frankowsku, Tarnopolu, Chmielnickim, Równych i Łucku.

23 marca 2022, 09:24
Uber wjeżdża do Radomia

Na start do wykorzystania są dwa kody rabatowe, które pozwolą zaoszczędzić nowym użytkownikom łącznie nawet 100 zł.

23 lutego 2022, 14:17
Uber wjeżdża do Rzeszowa i oferuje promocje na start

Wpisując kod WEEKENDRZESZOW nowi użytkownicy mogą oszczędzić aż 60 zł – maksymalnie 20 zł na każdy z 3 objętych zniżkami przejazdów.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty