Uber


Uber to amerykański "jednorożec", który udostępnia aplikację do zamawiania przejazdów. Co to jest Uber? Jest to firma działająca w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uber utożsamiany jest z pojęciem "uberyzacji", czyli ekonomii współdzielenia. Amerykański gigant krytykowany jest od momentu powstania. Główne zarzuty dotyczą kwestii rozliczenia podatków oraz omijania przepisów dotyczących przewozu osób regulujących m.in. działalność korporacji taksówkarskich. W maju 2019 roku Uber wchodzi na giełdę (IPO Ubera) - jego wycena przekracza ponad 90 mld dolarów, chociaż firma w swoim prospekcie emisyjnym  napisała, że może nigdy nie przynieść zysków. Uber działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Śląsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
23 lutego 2024, 11:06
Uber udostępnia współdzielenie przejazdów w Warszawie

22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku.

8 grudnia 2023, 11:02
Prezenty na ostatnią chwilę. Uber Eats łączy siły z Lisek.App

W ofercie znajdą się zarówno produkty spożywcze, jak i asortyment chemii gospodarczej, kosmetyków, akcesoriów elektronicznych oraz zabawek.

19 października 2023, 18:30
Uber pozwoli na łączenie pasażerek z kierowczyniami

Od 18 października w Warszawie jest dostępny Uber By Women - specjalny produkt dla kobiet łączący pasażerki wyłącznie z kierowczyniami.

20 września 2023, 11:42
Nowe przepisy dla Ubera, Bolta, czy FreeNow. Obowiązkowa weryfikacja kierowców

Dodatkowo od 17 czerwca bieżącego roku wszyscy, którzy będą chcieli pracować jako kierowcy w firmach świadczących usługi przewozu osób, będą musieli mieć polskie prawo jazdy. 

23 grudnia 2022, 11:27
Uber Comfort wjeżdża do nowych miast

Według danych z platformy Uber przejazdy o podwyższonym standardzie są najpopularniejsze w piątkowe i sobotnie wieczory.

PARTNERZY:
Loando
Walutomat
Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty