Zmiany nie dotycząc jednak banków współpracujących z siecią – ING Banku Śląskiego, mBanku, BNP Paribas, Getin Banku i Banku BPS. Bez limitu można także wypłacać gotówkę za pomocą BLIKA i kart wydanych za granicą – poinformowało IT Card w komunikacie.

Limity wypłat gotówki w bankomatach Planet Cash i Euronet

Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w bankomatach sieci Planet Cash wynosi 1000 złotych, zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych Visa oraz Mastercard – informuje spółka w komunikacie. IT Card wyjaśnia, że „ograniczenia są spowodowane obowiązującym systemem opłat na rynku polskim, który nie uwzględnia wysokich wolumenów pojedynczej wypłaty i jest niezależny od operatora bankomatu”.

To kolejny operator sieci bankomatów, który wprowadził ograniczenia dotyczące kwoty jednorazowej wypłaty. Wcześniej podobne limity wdrożył Euronet, o czym informował serwis PR News. W urządzeniach Euronet maksymalna kwota jednorazowej wypłaty także wynosi 1000 złotych. Firma argumentowała to faktem, że w czasie pandemii koronawirusa zanotowała znaczący wzrost liczby wypłat, a wprowadzone limity mają zapewnić dostęp do gotówki jak największej grupie klientów.