Klienci w Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z usług Revolut od 2020 roku. Fintech od tego czasu zdobył ponad 300 tys. amerykańskich użytkowników, którzy mogą m.in. handlować kryptowalutami, przesyłać pieniądze i otrzymać kartę debetową. We wrześniu ubiegłego roku Revolut rozbudował swoje przestrzenie biurowe w USA za bitcoiny, dzięki współpracy z WeWork.

Revolut w USA udostępnił bezprowizyjny handel akcjami

Klienci firmy Revolut w Stanach Zjednoczonych zyskali dostęp do ponad 200 funduszy ETF. Mogą już handlować bez prowizji akcjami ponad 1100 spółek notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ, w tym akcjami ułamkowymi. Wcześniej taka usługa została udostępniona użytkownikom w Wielkiej Brytanii i Europie.

W aplikacji fintechu wyświetlane będą również wiadomości i informacje o funduszach przydatne dla inwestorów. Można w niej także ustawić alerty cenowe informujące o osiągnięciu pułapu, którym zainteresowanie wyraził użytkownik.

Ten rok Revolut rozpoczął zdecydowanie z przytupem. Oprócz uruchomienia nowej usługi w USA, w oparciu o litewską licencję bankową wprowadził swoją ofertę jako bank w kolejnych dziesięciu krajach Europy.

Revolut rozwija także Saving Vaults, czyli funkcję oszczędzania na koncie oszczędnościowym. Rozwiązanie zadebiutowało w Polsce, gdzie klienci wszystkich planów mogą już oszczędzać w walutach PLN i EUR. Usługa ma pojawić się także w innych europejskich krajach w ciągu najbliższych miesięcy.