Partner serwisuVisa dla biznesu

BIK


Biuro Informacji Kredytowej SA to firma założona przez Związek Banków Polskich działająca na podstawie przepisów Prawa Bankowego. Jej zadaniem jest zbieranie danych o klientach bankowych, tak by możliwe było sprawdzenie ich zdolności kredytowej oraz ustalenie scoringu kredytowego. Biuro Informacji Kredytowej ma praktycznie całkowite pokrycie w rynku wymiany danych o klientach bankowych. BIK oferuje także usługi dla konsumentów np. Alerty BIK, które służą ochronie przed kradzieżą tożsamości.
BIK uruchamia własną piaskownicę technologiczną. Rusza program BIK HUB
3 listopada 2021, 09:42

Pierwszą inicjatywą w ramach programu jest platforma BIK Open API, która integruje dane z wielu źródeł m.in. z obszaru finansów, ubezpieczeń, badań konsumenckich i data science.

BIK uruchomił własną aplikację, w której sprawdzisz swoją historię kredytową
18 stycznia 2021, 09:44

Biuro Informacji Kredytowej udostępniło aplikację mobilną, która zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji o historii kredytowej. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

ING Bank Śląski udostępnia Alerty BIK w serwisie transakcyjnym
3 grudnia 2020, 10:21

ING Bank Śląski we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej udostępnił klientom indywidualnym możliwość zakupu Alertów i Raportów BIK w serwisie Moje ING.

BIK udostępni aplikację mobilną
26 listopada 2020, 15:50

Z zapowiedzi BIK-u wynika, że  jeszcze w tym roku, czyli w najbliższych tygodniach za rynku zadebiutuje Aplikacja mobilna „Mój BIK - bezpieczne finanse”. 

Wakacje kredytowe nie będą miały negatywnego wpływu na historię kredytową
27 marca 2020, 12:28

BIK opublikował komunikat, w którym wyjaśnia, że skorzystanie z wakacji kredytowych nie będzie miało negatywnego wpływu na historię kredytową klienta.