Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
16 marca 2022, 09:57
Parlament Europejski odrzuca potencjalny zakaz wydobywania bitcoinów

Bitcoin nie będzie podlegał minimalnym standardom zrównoważenia środowiskowego UE. Parlamentarna komisja spraw gospodarczych i monetarnych zagłosowała 30 do 23.

9 marca 2022, 13:06
Oświadczenie sekretarz skarbu USA podbiło kurs bitcoina

Janet Yellen wskazała, że zapowiedziane regulacje kryptowalut będą wsparciem dla innowacji. W efekcie wycena bitcoina wzrosła do 42 tys. USD.

18 stycznia 2022, 15:37
Wielka Brytania zaostrzy przepisy dotyczące reklamy kryptowalut

Kampanie promujące kryptowaluty mają być traktowane podobnie jak reklamy produktów i usług finansowych. Oznacza to, że trafią pod nadzór FCA.

26 listopada 2021, 12:10
Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut

31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.

27 września 2021, 13:19
Na Twitterze można dawać napiwki w bitcoinie

Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji Twitter na systemach iOS. Dla posiadaczy Androida zostanie włączone w ciągu najbliższych tygodni.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty