Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Bitcoin przebił 50 tys. USD. Kiedy krach? Mówią, że nigdy
February 16, 2021, 8:54 PM

We wtorek 16 lutego bitcoin osiągnął magiczne 50 tys. USD. Zdaniem ekspertów do jesieni za 1 BTC trzeba będzie zapłacić blisko 100 tys. USD, ale równie dobrze może wydarzyć się też krach.

Prezes Bank of England: Obecne kryptowaluty, w tym bitcoin, raczej nie przetrwają
January 26, 2021, 3:08 PM

Kryptowaluty pokroju bitcoina nie mają odpowiedniej struktury, aby funkcjonować jako długofalowe metody płatności - stwierdził Andrew Bailey, prezes Bank of England.

Szefowa EBC wzywa do globalnego uregulowania bitcoina
January 15, 2021, 2:14 PM

Zdaniem Lagarde bitcoin nie stanie się walutą, a sam biznes kryptowalutowy narażony jest na niepożądane praktyki - takie jak pranie pieniędzy.

Były CTO Ripple nie pamięta hasła do fortuny w bitcoinach. Zostały mu tylko dwie próby...
January 14, 2021, 4:20 PM

Były CTO Ripple Stefan Thomas 10 lat temu otrzymał 7 tys. BTC zapłaty. Dzisiaj jego bitcoiny warte są 250 mln USD. Niestety, Thomas zapomniał hasła do dysku.

KNF ostrzega o ryzyku inwestycji w krypto. Jest euforia, a potem płacz
January 12, 2021, 1:52 PM

Euforia i szeroka rzesza entuzjastów kryptowalut zderzyła się z twardą rzeczywistością. UKNF przypomina, że inwestowanie w kryptoaktywa wiąże się z dużym ryzykiem.