Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
FCA będzie nadzorować kryptoaktywa w Wielkiej Brytanii
January 13, 2020, 9:55 AM

FCA, czyli brytyjski odpowiednik KNF, został organem nadzorczym w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) dla kryptoaktywów. 

Ministerstwo finansów przedłużyło abolicję podatkową dla kryptowalut
January 8, 2020, 1:40 PM

Handel kryptowalutami bez podatku od czynności cywilnoprawnych przynajmniej do 30 czerwca 2020 roku.

Komisja Europejska bierze się za regulacje kryptowalut
December 20, 2019, 2:37 PM

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne w sprawie unijnych ram dla rynku krypto-aktywów. Konsultacje potrwają do marca 2020 roku.

Czy KNF powinien nadzorować kryptowaluty?
August 6, 2019, 6:10 PM

W obliczu zamknięcia Bitmarketu podniosła się kolejna dyskusja o stanie rynku kryptowalut w Polsce. Czy jest odpowiednio uregulowany?

Czy byli klienci Bitmarket powinni zastrzec dowód?
July 16, 2019, 2:06 PM

Na giełdzie Bitmarket było zarejestrowanych około 60 tys. osób, a straty użytkowników są szacowane nawet na 100 mln PLN.