Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
2 września 2022, 14:39
Bitcoin walczy o odwrócenie trendu. Ethereum utraciło wzrostowy impet 

Ostatnie dni były stosunkowo złe dla rynku kryptowalut. Bitcoin po świetnym lipcu powrócił do spadków i sierpień zamknął ze stratą około 14 proc.

29 lipca 2022, 12:39
Kryptowaluty rosną po podwyżce stóp

Rynki aktywów cyfrowych przez większość tygodnia notowane były na czerwono, aż do środowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej

16 marca 2022, 09:57
Parlament Europejski odrzuca potencjalny zakaz wydobywania bitcoinów

Bitcoin nie będzie podlegał minimalnym standardom zrównoważenia środowiskowego UE. Parlamentarna komisja spraw gospodarczych i monetarnych zagłosowała 30 do 23.

9 marca 2022, 13:06
Oświadczenie sekretarz skarbu USA podbiło kurs bitcoina

Janet Yellen wskazała, że zapowiedziane regulacje kryptowalut będą wsparciem dla innowacji. W efekcie wycena bitcoina wzrosła do 42 tys. USD.

18 stycznia 2022, 15:37
Wielka Brytania zaostrzy przepisy dotyczące reklamy kryptowalut

Kampanie promujące kryptowaluty mają być traktowane podobnie jak reklamy produktów i usług finansowych. Oznacza to, że trafią pod nadzór FCA.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty