Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
PayPal obsłuży bitcoina. Kryptowalutą zapłacisz w 26 mln sklepach
October 22, 2020, 12:05 PM

PayPal wczoraj poinformował o otrzymaniu "licencji na bitcoin" od stanu Nowy York. Gigant płatniczy od początku 2021 roku zaoferuje płatności w kryptowalutach dla 346 mln użytkowników, którzy będą mogli zapłacić bitcoinem w 26 mln sklepach.

Ponad 1 mln funtów w mniej niż 90 minut. Udana zbiórka Wirex
September 28, 2020, 2:27 PM

Wirex wysłał 7 newsletterów do klientów z informacją, że rusza ze zbiórką crowdfundingową. Już po 90 minutach fintech osiągnął cel i zebrał ponad 1,2 mln funtów.

Jaki jest 2020 rok dla bitcoina?
June 8, 2020, 3:16 PM

Luzowanie polityki pieniężnej przez bank centralny Stanów Zjednoczonych sprawiło, że w ostatnim czasie zwiększyło się grono inwestorów zainteresowanych bitcoinem.

Mglista przyszłość stablecoinów. Czy rynek kryptowalut przetrwa starcie z Financial Stability Board?
May 28, 2020, 3:55 PM

FSB zaleca pilne uregulowanie obrotu stablecoinami. Swoją decyzję Komitet uzasadnia zagrożeniem jakie ten rodzaj aktywu niesie dla rynków wewnętrznych i walut rzeczywistych.

Bitcoiny za płatności kartą. Fintech Fold nawiązuje współpracę z Visa
April 15, 2020, 12:28 PM

Startup Fold dołącza do programu Visa Fast Track. Fintech będzie wydawał kartę płatniczą, która zaoferuje moneyback w postaci bitcoinów.