25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Robinhood

Robinhood.

Robinhood to amerykańska internetowa platforma inwestycyjna, która umożliwia zakup akcji bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów prowizyjnych. Na razie dostępna jest tylko na iOS, na Androidzie znajdziemy apkę, ale bez funkcji transakcyjnych. Nie jest też jeszcze dostępna dla polskich inwestorów, ale firma zapowiada wyjście poza USA również na rynki europejskie.

To nie jest pierwsza tego typu aplikacja, ale wyróżnia ją wyjątkowa prostota w obsłudze. To właśnie ona może podlegać krytyce, bo w aplikacji próżno szukać zaawansowanych narzędzi analitycznych. Niemniej aplikacja nie jest skierowana do starych wyjadaczy tylko do młodych inwestorów, którzy chcieliby kupić akcje swoich ulubionych spółek, z których produktów korzystają na co dzień. Trend wydaje się być słuszny i nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby odpowiednią platformę inwestycyjną niebawem implementował Facebook.

Założyciele Robinhooda – Vlat Tenev i Baiju Bhatt doszli do wniosku, że prowizje za zakup akcji to swojego rodzaju podatek – opłata za usługę, która pomimo, że w ostatnich latach wyraźnie zmalała, wciąż jest zbyt wysoka.

Więcej o platformie możecie przeczytać w tekście o Robinhoodzie, który publikowaliśmy na łamach Fintek.pl.