Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
W aplikacji IKO można już podejrzeć swoje rachunki z Nest Banku
March 31, 2021, 10:05 AM

Aktualnie w IKO można podpiąć swoje konto Inteligo oraz konta prowadzone przez BNP Paribas, Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior, ING i Nest Bank.

Fintech Savangard dostarczy bankom bezpłatny agregator API
March 30, 2021, 12:07 PM

By umożliwić Polakom powszechne korzystanie z zalet otwartej bankowości, Savangard oferuje bankom darmową licencję Whizzapi.

mPay wchodzi w otwartą bankowość. Fintech z licencją AIS i PIS od KNF
March 12, 2021, 3:21 PM

KNF rozszerzył licencję mPay o możliwość świadczenia usług przekazu pieniężnego, dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz inicjowania płatności (PIS).

Open Banking Europe nawiązuje współpracę z European Third Party Providers Association
March 5, 2021, 11:22 AM

Na początku 2021 roku Open Banking Europe zostało przejęte przez fintech Konsentus, działający w obszarze RegTech.

Z poziomu aplikacji Santander mobile zainicjujesz przelewy z kont w innych bankach
March 4, 2021, 10:29 AM

Inicjowanie przelewów z rachunków w innych bankach jest teraz dostępne w bankowości internetowej Santander internet i w aplikacji mobilnej.