Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Otwarta bankowość w PKO BP dostępna dla wszystkich użytkowników z Androidem
September 16, 2020, 9:54 AM

Niestety na razie z open bankingu wciąż nie skorzystają użytkownicy aplikacji IKO na iOS.

Minął rok od wejścia w życie PSD2. Jak wygląda otwarta bankowość w Polsce?
September 13, 2020, 10:59 PM

Mija rok PSD2 w Polsce, a to czas podsumowań. Otwarta bankowość jeszcze nie zrewolucjonizowała rynku finansowego, ale wbrew pozorom banki i fintechy wdrożyły sporo usług bez których wielu konsumentów nie wyobraża już sobie codziennego życia.

Twórcy Zencard wchodzą w otwartą bankowość - razem z banqUP
September 10, 2020, 11:14 AM

Twórcy Zencard startują z nowym projektem - aplikacją pozwalającą na zdalną weryfikację tożsamości przy użyciu m.in danych bankowych.

Kontomatik z nowymi inwestorami. Fintech będzie rozwijać open banking
September 9, 2020, 6:26 PM

Kontomatik, licencjonowany fintech z polskim rodowodem otrzymuje finansowanie od Amadeus Capital, Runa Capital oraz prywatnych inwestorów.

Analiza wydatków oraz stan konta przed zalogowaniem. Nowości z zakresu otwartej bankowości w ING
September 9, 2020, 3:02 PM

Teraz wystarczy spojrzenie na ekran telefonu, aby jednocześnie sprawdzić stan kont w ING i w innych bankach bez logowania. Pojawiła się także opcja analizy łącznych wydatków.

Trzech na czterech klientów banków w Polsce zainteresowanych otwartą bankowością
August 18, 2020, 11:39 AM

Duży potencjał mają m.in. zakupy warunkowe „kup, kiedy będzie taniej”, czy agregowanie rachunków prowadzonych w różnych instytucjach.

Tpay dostał zgodę na otwartą bankowość
August 3, 2020, 4:28 PM

KNF powiadomiła o rozszerzeniu zezwolenia dla Krajowego Integratora Płatności o możliwość świadczenia usług inicjowania transakcji płatniczych (PIS) oraz dostępu do informacji o rachunku (AIS).

W Banku Millennium potwierdzisz dochód z rachunku BNP Paribas
July 31, 2020, 12:21 PM

W Banku Millennium można już potwierdzać dochód z wykorzystaniem logowania do BNP Paribas. Usługa dostępna jest już dla osób posiadających rachunki w 6 bankach, które łącznie posiadają ok. 33 mln klientów.

Polsko-belgijski fintech banqUP wchodzi na nowe rynki
July 29, 2020, 10:32 AM

Firma ubiega się także o licencję KNF na świadczenie usług PISP, która pozwoli na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach.

Pierwsze takie wdrożenie w Europie. Nowy sposób uwierzytelniania płatności w Santander Bank Polska
July 21, 2020, 11:00 AM

Santander Bank Polska jako pierwszy w Europie wdrożył nowy sposób uwierzytelniania płatności - 3DSecure 2.2.0. Ważne rozwiązanie w kontekście dyrektywy PSD2.

Alior rozwija otwartą bankowość. Za pomocą Alior Online podejrzycie rachunek w BNP Paribas
July 21, 2020, 10:06 AM

Dodatkowo klienci BNP Paribas mogą skorzystać z procesu kredytowego w Alior Banku, który nie wymaga przedstawiania drukowanego zaświadczenia o zarobkach.

W Revolucie podejrzysz konta z różnych banków. Usługa jest już dostępna we Francji
July 16, 2020, 12:54 PM

Wcześniej Revolut udostępnił usługi otwartej bankowości w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W Banku Millennium podejrzycie rachunek z BNP Paribas
July 7, 2020, 11:39 AM

W sumie Banku Millennium oferuje możliwość dodania kont prowadzonych w siedmiu bankach - Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, Pekao, PKO BP,  Santanderze oraz BNP Paribas.

Fintechy skorzystają z rozwiązania Mastercard chroniącego system otwartej bankowości
July 2, 2020, 12:25 PM

Aion, DiPocket oraz Modulr podpisały umowy na korzystanie z rozwiązania Protect, stanowiącego kluczowy element pakietu Mastercard Open Banking Solutions.

Bank Millennium z kolejnymi nowościami w ramach otwartej bankowości
June 30, 2020, 5:11 PM

Klienci Banku Millennium mają możliwość potwierdzenia dochodu w procesie pożyczki gotówkowej Banku Millennium z wykorzystaniem logowania do kolejnych dwóch banków.

Open banking w polskich bankach. Kto oferuje agregacje rachunków?
June 26, 2020, 6:23 PM

Za nami 9 miesięcy od wejścia przepisów wdrażających w życie PSD2. Czym nam obrodził sektor bankowy w tym czasie? Dzisiaj przyjrzymy się usłudze podglądu rachunku z innego banku.

Otwarta bankowość także w Santanderze. Można podejrzeć rachunki z 4 banków
June 25, 2020, 3:44 PM

Santander udostępnia usługi z zakresu otwartej bankowości. Na razie klienci będą mogli podejrzeć saldo swoich rachunków z PKO BP, BNP Paribas, Alior Banku i Pekao.

W Millennium zainicjujesz płatność z kont w Pekao i Alior Banku
June 25, 2020, 10:03 AM

Bank Millennium wprowadza kolejne nowości z zakresu open bankingu. Bank dodał dwa kolejne podmioty do usługi inicjowania płatności z kont w innych bankach - to Pekao i Alior.

W Millennium zainicjujesz przelew już z 4 banków
June 9, 2020, 2:56 PM

Bank Millennium rozwija usługi otwartej bankowości. Inicjowanie przelewu z rachunków w innych bankach jest jedną z nich. W ramach Millenet można zlecić przelew już w 4 innych bankach.

Potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku dostępne w aplikacji Banku Millennium
June 4, 2020, 3:33 PM

Millennium aktywnie rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości. Rozwiązanie przyda się osobom wnioskującym o pożyczkę.