Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Co Polacy wiedzą o otwartej bankowości?
11 października 2021, 12:08

Zgodnie z badaniem Easy Check i KRD już 35,5% Polaków słyszało o obowiązywaniu dyrektywy PSD2. Najbardziej zorientowane są osoby z wykształceniem wyższym oraz w wieku 25-34 lat.

Fintech TryPay pozyskał dużego partnera. Zaoferuje usługi otwartej bankowości
6 października 2021, 13:36

W komunikacie czytamy, że kontrakt został podpisany ze znaczącym podmiotem z rynku e-commerce, działającym w branży elektrotechnicznej i elektroinstalacyjnej.

Easy Check chce być liderem na rynku otwartej bankowości [WYWIAD]
27 sierpnia 2021, 11:30

Gdzie można wykorzystać otwartą bankowość i jakie korzyści oferuje ona klientom? Rozmowa ze Zbigniewem Hordeckim, CEO Easy Check.

PSD2 jako narzędzie wspierające politykę antyfraudową
20 lipca 2021, 13:41

Wzrost liczby płatności elektronicznych, wprowadzanie nowych usług płatniczych oraz techniczna złożoność transakcji online zwiększają ryzyko fraudów w obszarze płatności.

Kolejny fintech z licencją AISP od KNF
18 czerwca 2021, 14:01

Firma Comarch Finance Connect uzyskała wpis do rejestru AISP prowadzonego przez UKNF. Znajdują się w nim fintechy świadczące wyłącznie usługę dostępu do rachunku.