Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Kolejny bank udostępnia produkcyjne API. Tym razem Santander
June 5, 2019, 10:06 AM

Santander jest już trzecim bankiem działającym w Polsce, który udostępnił produkcyjne API tak zwanym podmiotom trzecim (TPP).

BNP Paribas otworzył dostęp do interfejsów API
May 20, 2019, 7:36 PM

Bank BNP Paribas poinformował o udostępnieniu interfejsów API dla zewnętrznych fintechów. Oczywiście pod warunkiem, że spełnią one kryteria nadzoru.

Banki spełniły swój obowiązek. Jest pełna lista bankowych API
March 15, 2019, 2:13 PM

Zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy PSD2 banki miały czas do 14 marca na udostępnienie środowiska testowego API. Kto wywiązał się ze swojego obowiązku?

Wiemy coraz więcej o PSD2. Komisja Europejska publikuje RTS-y
March 13, 2018, 2:56 PM

Komisja Europejska opublikowała dziś podpisane regulacyjne standardy techniczne dotyczące dyrektywy PSD2. RTS-y definiują takie zagadnienia jak silne uwierzytelnianie, czy screen scraping, czyli kwestię dostępu do rachunków klienta. Zaczną obowiązywać we wrześniu 2019 roku.

Czy Polacy są gotowi na PSDII? Sprawa Monedo pokazuje, że niekoniecznie
August 30, 2017, 5:13 PM

Korzystaliście kiedyś z płatności ratalnej na Allegro? Kilka dni temu w sieci zawrzało, po tym gdy serwis Niebezpiecznik zauważył że Monedo, partner Allegro i PayU prosił użytkowników o podanie swojego loginu i hasła do bankowości internetowej.