Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Zlecanie przelewów z innych banków w aplikacji PeoPay
February 5, 2021, 1:42 PM

Posiadacze rachunków w różnych bankach będą mogli w aplikacji PeoPay nie tylko podejrzeć ich saldo, ale teraz także zlecić wykonanie przelewu.

Cyfrowe platformy marketplace w świetle przepisów PSD2
January 28, 2021, 11:46 AM

Eksperci Adyen wskazują na kluczowe obszary wpływu, jaki europejska regulacja PSD2 ma na platformy marketplace.

Finleap Connect nawiązuje współpracę z SIA
January 21, 2021, 10:39 AM

Partnerstwo ma na celu dostarczenie nowych usług z zakresu otwartej bankowości dla europejskich banków, instytucji finansowych i fintechów.

Nie tylko finanse. Trzy branże, które już dziś zmieniają sposób patrzenia na blockchain
January 18, 2021, 12:26 PM

Już pod koniec 2019 roku na świecie co najmniej 11 jednorożców, czyli firm wycenianych na ponad 1 miliard USD, zajmowało się właśnie jej rozwojem.

Fintech Konsentus przejmuje Open Banking Europe
January 18, 2021, 10:39 AM

Społeczność Open Banking Europe ma uzupełnić ofertę Konsentus w zakresie bezpiecznej wymiany informacji między dostawcami usług płatniczych i innymi graczami rynkowymi.