Revolut


Revolut to FinTech oferujący kartę wielowalutową połączoną z aplikacją mobilną. Firma jest nadzorowana przez FCA (brytyjski odpowiednik KNF) oraz posiada licencję bankową na Litwie. Obecnie z jej usług korzysta 4 mln osób, w tym 350 tysięcy w Polsce. Jak działa Revolut? Jak każda karta płatnicza umożliwia zakupy w sklepach stacjonarnych i w Internecie, a także wypłaty gotówki z bankomatów. Są różne plany cennikowe - podstawowy rachunek Revolut jest darmowy.
4 kwietnia 2022, 11:20
Revolut udostępnia nowe ubezpieczenia turystyczne w aplikacji

Dostawcą został Allianz Partners, a ubezpieczenie obejmuje m.in.: OC w podróży i ochronę wkładu własnego przy wynajmie samochodu.

30 marca 2022, 10:56
Revolut przymierza się do debiutu w Brazylii

Za ekspansję Revoluta będzie odpowiadał Glauber Mota, wcześniej związany z BTG Pactual. Fintech otworzył już listę oczekujących dla wszystkich zainteresowanych w Kraju Kawy.

22 marca 2022, 13:29
Revolut wprowadza kartę kolekcjonerską Sunset

Kartę Sunset promuje brytyjski piosenkarz Liam Payne. Została ona wykonana w 75% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a jej kolory inspirowane są zachodem słońca.

14 marca 2022, 12:54
Revolut ułatwia zakładanie konta uchodźcom z Ukrainy

Revolut ułatwia proces zakładania konta i usuwa część kosztów doładowań i przelewów walutowych. Fintech umożliwia osobom, które przekroczyły granicę połączenie aplikacji z ukraińskim rachunkiem.

7 marca 2022, 10:24
Klienci Revolut przekazali 5 mln EUR na pomoc Ukrainie

Brytyjski fintech zapowiada kolejne działania na rzecz Ukraińców, w tym m.in. udostępnienie specjalnego konta dla uchodźców.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty