Partner serwisuVisa dla biznesu

BLIK


BLIK - standard płatności oparty na kodach generowanych w aplikacji mobilnej, które należy przepisać do bramki płatniczej, a następnie potwierdzić w telefonie. Co to jest BLIK? To metoda płatności oferowana przez Polski Standard Płatności. Za pomocą kodu BLIK można zapłacić w Internecie lub wypłacić gotówkę z bankomatu. Możliwe jest także dokonanie przelewu BLIK na numer telefonu.
"Mamy wszelkie argumenty by być uznanym za jednorożca”. Wywiad z Dariuszem Mazurkiewiczem, CEO BLIKA
3 listopada 2021, 07:00

Czy BLIK jest już polskim jednorożcem? Kiedy pojawią się przelewy na numer telefonu także dla klientów zagranicznych banków? Czy BLIK wejdzie na giełdę? I czy udostępni odroczone płatności?

U agentów Warty można już płacić BLIKIEM
2 listopada 2021, 12:11

Dotychczas akceptowalną formą płatności była gotówka oraz przelew bankowy. Z BLIKA będzie można skorzystać przy płatnościach jednorazowych, jak i przy rozłożeniu należności na raty.

Alior Bank udostępnia zbliżeniowego BLIKA
29 października 2021, 11:06

Wcześniej takie rozwiązanie wdrożyły PKO Bank Polski oraz Bank Millennium. Zbliżeniowy BLIK wciąż jest jednak dostępny tylko dla niewielkiej liczby użytkowników.

BLIK zanotował rekordowy wskaźnik siły marki w kategorii płatności
22 października 2021, 14:31

BLIK jest liderem rozpoznawalności wśród marek płatniczych. Według badania Kantar w trzecim kwartale 2021 r. uzyskał rekordowe 44 punkty w tzw. indeksie siły marki (Brand Power).

BLIK bez kodu i bez potwierdzenia na Allegro dla wszystkich klientów IKO
20 października 2021, 14:06

Do tej pory klienci korzystający z aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego wykonali już ponad 100 tys. takich transakcji.