Partner serwisuVisa dla biznesu

BLIK


BLIK - standard płatności oparty na kodach generowanych w aplikacji mobilnej, które należy przepisać do bramki płatniczej, a następnie potwierdzić w telefonie. Co to jest BLIK? To metoda płatności oferowana przez Polski Standard Płatności. Za pomocą kodu BLIK można zapłacić w Internecie lub wypłacić gotówkę z bankomatu. Możliwe jest także dokonanie przelewu BLIK na numer telefonu.
Polacy w trakcie Black Week wydali BLIKIEM ponad 1,6 mld złotych
30 listopada 2021, 15:26

Najwięcej płatności użytkownicy wykonali w Black Friday, kiedy to padł rekord dziennej liczby transakcji przeprowadzonych BLIKIEM.

BLIK ma już 8,6 mln aktywnych użytkowników
18 listopada 2021, 10:49

Oznacza to, że ponad połowa osób, które używają bankowości mobilnej, aktywnie płaci BLIKIEM. Fintech prezentuje wyniki po III kwartale 2021 roku.

Zbliżeniowy BLIK już w 6 bankach. Nowa metoda płatności w mBanku i Santanderze
9 listopada 2021, 12:05

BLIK poinformował o uruchomieniu kampanii marketingowej, w której do korzystania z nowej formy płatności będzie namawiał aktor Tomasz Kot.

PKO BP rozszerza dostępność zbliżeniowego BLIKA. Mogą z niego skorzystać wszyscy klienci
8 listopada 2021, 15:14

Szersze udostępnienie takiej metody płatności zapowiedział także ING Bank Śląski - ma to nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

ING Bank Śląski udostępni zbliżeniowego BLIKA wszystkim klientom
8 listopada 2021, 11:40

Na razie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych użytkowników, ale już za kilka dni w ten sposób będą mogli płacić wszyscy zainteresowani.