Blockchain
Dzięki rejestracji jako Money Service Business (MSB), Ramp może bezpośrednio obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.
W efekcie coraz prężniej rozwijającej się technologii blockchain, pojawia się coraz szerszy wachlarz możliwości jej wykorzystania - chodzi m.in. o smart kontrakty.
Firmy te opracowują rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii, a także tokenizacji nieruchomości.
Jednym z celów współpracy jest m.in. zmniejszenie kosztów transakcyjnych poprzez zastosowanie technologii blockchain.
Autorzy raportu starają się odpowiedzieć na pytanie, czym są zdecentralizowane finanse i dlaczego mogą zmienić znany nam system finansowy.
Politechnika Świętokrzyska jako pierwsza wyższa uczelnia w Polsce wykorzystuje blockchain do zapewnienia autentyczności swoich dyplomów.
Pieniądze mają zostać przeznaczone na istotne przeskalowanie biznesu, z zamiarem podwojenia aktualnego zespołu i dalszej międzynarodowej ekspansji.
Polski startup Ramp, który tworzy infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa, został zarejestrowany przez brytyjskie FCA.
W ramach projektu prototypowane będą rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii czy tokenizacji nieruchomości.
Fintech z Wiednia zainwestuje w Blockchain Research & Development Hub 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku firma zamierza zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów zajmujących się technologią blockchain.