Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Firma hi wprowadza personalizowaną kartę NFT Mastercard
28 września 2022, 09:10

Uprawnieni posiadacze karty mogą umieścić na niej swój awatar NFT. Za pomocą karty można płacić tradycyjnymi walutami oraz kryptowalutami, w tym stablecoinami.

Norweski bank centralny wykorzystuje ethereum do rozwoju CBDC
16 września 2022, 13:53

Norges Bank upublicznił kod źródłowy swojej piaskownicy CBDC. Prototypowa infrastruktura do emisji waluty cyfrowej oparta jest na technologii ethereum.

Polski startup DoxyChain pozyskuje ponad 2 mln EUR
6 września 2022, 14:15

Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.

StarTerra zmienia nazwę na GameSwift i mocno stawia na Web3 gaming 
26 sierpnia 2022, 09:46

Platforma modyfikuje także model biznesowy. W partnerstwie z Polygonem przenosi się z blockchainu Terra na własny chain oparty o technologię Polygon Edge.

Czym jest DAO?
22 sierpnia 2022, 18:18

DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.