Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Cyfrowe euro na blockchainie? Nieograniczona liczba transakcji i mniejszy ślad węglowy
July 28, 2021, 10:14 AM

System cyfrowego euro oparty na blockchainie może przetwarzać nieograniczone ilości transakcji w tym samym czasie, przy mniejszym śladzie węglowym. To wnioski z eksperymentu przeprowadzonego przez Bank Estonii.

Zakup używanego auta będzie bezpieczniejszy. Rusza OTOMOTO KLIK z Cyfrowym Paszportem Pojazdu
July 15, 2021, 10:00 AM

Zakup używanego auta ma być prawie tak bezpieczny jak nowego. Nie trzeba będzie „prosić szwagra” o pomoc w sprawdzeniu pojazdu.

NFT – czy bańka pęknie?
June 28, 2021, 9:09 AM

Pierwsze NFT zostało stworzone w 2014 roku, jednak dopiero podczas pandemii sztuka sprzedawana w formie tokenów zyskała na popularności w stopniu niespotykanym wcześniej.

Blockchain jako akcelerator transformacji cyfrowej w Polsce
April 22, 2021, 3:52 PM

Pod koniec 2020 r. KIR wraz partnerami, PKO BP, Chmurą Krajową, UKNF, IBM i FinTech Poland, uruchomił piaskownicę blockchain.

Trzy technologie, które zmienią biznes i IT w 2021 roku
March 11, 2021, 2:15 PM

Świat przeniósł się do sieci na absolutnie bezprecedensową skalę, co stworzyło nowe oraz spotęgowało istniejące cyfrowe możliwości i ryzyka.