Partner serwisuVisa dla biznesu

Crowdfunding


Crowdfunding to innowacyjny sposób finansowania start-upów przez internetową społeczność. Najpopularniejszą platformą crowfundingową jest Kickstarter, a w Polsce - Beesfund. Crowdfunding inwestycyjny to nowa forma pozyskiwania kapitału od inwestorów. Maksymalna wartość emisji nie może przekroczyć 4 mln zł. Jednym z przykładów udanego wykorzystania crowdfundingu jest emisja akcji Wisły Kraków.
10 mln wpłat na crowdfundingowej platformie Zrzutka.pl
8 września 2022, 06:00

Zrzutka.pl świętuje dziesięciomilionową wpłatę za swoim pośrednictwem, a łączna suma donacji przekroczyła na portalu już 811 milionów zł.

Crowdway wchodzi w sport. Wzmacnia zespół i przejmuje platformę Crowdsport.pl
11 sierpnia 2022, 09:50

Crowdway zapewni wsparcie także projektom skupionym wokół sportu, e-sportu i szeroko pojętej rekreacji. Do zespołu dołączy Tomasz Dauerman, znany ekspert prawa sportowego w Polsce.

Ustawa crowdfundingowa przyjęta. Ważne zmiany dla rynku
5 sierpnia 2022, 10:13

Najważniejszą nowością jest pojawienie się wymogu uzyskania zezwolenia na prowadzenie platformy crowdfundingowej. Zobaczcie co jeszcze się zmieni.

Happy Pack zamierza stworzyć multikurierską sieć punktów nadawania i odbioru paczek
19 lipca 2022, 17:15

Firma opracowała oprogramowanie e-happy.pack, które ma za zadanie ułatwiać działanie multikurierskich punktów prowadzonych przez sklepy czy placówki usługowe.

Zrzutka.pl udostępnia szybką weryfikację tożsamości
8 lipca 2022, 10:04

Zrzutka.pl wprowadza uwiarygodnienie użytkowników za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Nowi użytkownicy platformy nie będą musieli czekać nawet dwa dni na potwierdzenie danych konta bankowego.