Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Ruszyła rejestracja na Impact’23. Wśród gości autor „Czarnego łabędzia” Nassim Taleb
21 września 2022, 10:48

Impact to jeden z największych kongresów gospodarczo-technologicznych w Europie. Przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 10-11 maja 2023 r. w Poznaniu.

Akademia Leona Koźmińskiego wprowadza pieczęć elektroniczną od KIR
20 września 2022, 12:37

Uczelnia nowe rozwiązanie wykorzysta do usprawniania procesów związanych m.in. z wydawaniem zaświadczeń i legitymacji studenckich online.

Jaka będzie rola banków w Ekosystemie FinTech Poland? [Wideo]
19 września 2022, 11:40

Paulina Skrzypińska, CIO w BNP Paribas Bank Polska wyjaśnia, jakie szanse przed polskim rynkiem innowacji finansowych otwiera powstanie Ekosystemu FinTech Poland.

Mniejsza presja pogoni za wyceną korzystna dla branży FinTech [Wywiad]
16 września 2022, 11:23

Czy obecnie można mówić o kryzysie na rynku FinTech w zakresie inwestycji? Jak polski sektor wygląda na tle innych państw z regionu? M.in. na te pytania odpowiedział Aman Ghei, partner w Finch Capital.

Walmart wkrótce zaoferuje konta bankowe
16 września 2022, 11:16

Największy na świecie detalista wchodzi w finanse. W ramach beta testów część pracowników i klientów sieci otrzyma dostęp do nowych usług.