Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Na co czeka branża leasingowa? Kwalifikowany podpis elektroniczny to game changer
20 maja 2022, 11:14

Mimo rosnącej popularności tej formy finansowania zakupów, wciąż około 70% ofert leasingowych zostaje – po stronie klienta końcowego – porzucanych i zapomnianych.

DNA szwedzkiej kultury organizacyjnej w polskiej firmie IT [Podcast]
18 maja 2022, 14:48

Gośćmi naszego podcastu byli członkowie zarządu polskiej firmy Digital New Agency. Obaj Panowie opowiedzieli m.in. o szwedzkim modelu organizacji miejsca pracy.

Firmy leasingowe powinny brać przykład z cyfryzacji banków [Wywiad]
18 maja 2022, 11:55

Zapraszamy na rozmowę z Krzysztofem Goworkiem, która odbyła się przy okazji konferencji "e-Leasing Day 4.0".

Infoshare 2022 czeka na startupy i oferuje 30 tys. euro w gotówce
17 maja 2022, 14:23

Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.

Polish-Ukrainian Startup Bridge rusza z nową inicjatywą dla startupów z Ukrainy
16 maja 2022, 17:13

Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.