Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Signius łączy siły z Fully-Verified. Wideo weryfikacja klienta przy zdalnym podpisywaniu dokumentów
February 23, 2021, 11:12 AM

To kolejny partner Signius. Wcześniej spółka nawiązała współpracę z fintechem Authologic, w ramach zdalnej weryfikacji tożsamości.

Sfintechowani #37. Jak skutecznie wykorzystać social media w marketingu?
February 23, 2021, 10:20 AM

Rozmowa z Jakubem Żukiem, przedsiębiorcą i założycielem agencji Eximus. Nasz gość jest także twórcą kanału YouTube "Podcast Biznes przy Kawie".

#BiznesBezPapieru – kolejna odsłona kampanii Asseco
February 22, 2021, 3:44 PM

Asseco rusza z kolejną odsłoną kampanii #BiznesBezPapieru, której celem jest zwiększanie świadomości przedsiębiorców w zakresie cyfryzacji biznesu.

Popularny fintech TransferWise przechodzi rebranding. Zmienia nazwę na Wise
February 22, 2021, 2:34 PM

Z usług Wise korzysta już 10 mln klientów, a fintech jest wart około 5 mld dolarów. Spółka od czterech lat notuje zyski, co jest pewnego rodzaju ewenementem w branży.

Cinkciarz udostępnia audyt walutowy. Narzędzie do analizy kursów walut
February 22, 2021, 11:16 AM

Audyt walutowy porównuje kurs transakcji wykonanej przez firmę w przeszłości z realnym kursem Cinkciarz.pl w analogicznym czasie.