Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Konferencja naukowa – nowe wyzwania regulacyjne i nadzorcze w obszarze innowacji finansowych
November 29, 2021, 1:45 PM

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończony 18 rok życia oraz rejestracja poprzez formularz.

Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych do 2%
November 29, 2021, 1:35 PM

Korzystniejsze warunki czekają na klientów planu Smart 1,5% oraz All-Inclusive 2% w skali roku, bez limitów kwotowych.

Pierwsze fintechy testują swoje rozwiązania w Sandbox Blockchain
November 29, 2021, 11:24 AM

Firmy te opracowują rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii, a także tokenizacji nieruchomości.

PayTel wspólnie z Brutto zaoferuje pożyczkę dla firm
November 29, 2021, 11:18 AM

Z pożyczki do 50 tys. PLN będą mogli skorzystać sprzedawcy stosujący terminale PayTel. Wysokość finansowania uzależniona jest od przychodów z transakcji kartami.

Walutomat świętuje 12 urodziny i rozszerza ofertę o kolejne waluty
November 25, 2021, 11:14 AM

Klienci serwisu od 1 grudnia będą mogli wymieniać także korony: norweską (NOK), duńską (DKK), szwedzką (SEK) i czeską (CZK).