Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Fintech Viva Wallet pozyskuje 80 mln USD dofinansowania
April 30, 2021, 10:33 AM

Fintech został wsparty między innymi przez Tencenta, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju i Breyer Capital.

Pół miliona użytkowników Spoko.app
April 30, 2021, 10:33 AM

Za pośrednictwem aplikacji można przesyłać natychmiastowo pieniądze z 32 do 45 krajów. W marcu zrealizowano transakcje o łącznej wartości ponad 12 mln zł.

Ponad 20 mln dolarów w miesiąc. Duży sukces filipińskiego fintechu
April 29, 2021, 10:56 AM

Filipiński challenger bank Tonik w zaledwie miesiąc od startu zgromadził depozyty klientów o wartości ponad 1 mld peso filipińskich (PHP). To około 20 mln USD.

Usługa dostępu do rachunku, czyli co fintech musi wiedzieć o AIS ale boi się zapytać?
April 29, 2021, 10:30 AM

Na to i wiele innych pytań odpowiadali goście podcastu Sfintechowani - Jakub Szpringer i Michał Karwasiński z kancelarii KSZ Smart Legal.

Jak nie wziąłem roweru w leasingu
April 29, 2021, 10:30 AM

Okazuje się, że mimo tego, że sprzedaż jednośladów osiąga w ostatnim czasie rekordowe poziomy, produkt ten na rynku leasingu nie jest już tak samo popularny. Znalazłem dosłownie kilka firm, które były w stanie zaoferować mi leasing roweru.