Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Thales wdraża pierwszą bezstykową biometryczną kartę płatniczą
July 28, 2021, 12:05 PM

W razie zagubienia karty lub jej kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej.

Fintech Zopa pozyska 100 mln GBP dofinansowania. Pomoże im JPMorgan
July 26, 2021, 1:18 PM

Zapowiadana runda inwestycyjna ma ustalić wycenę fintechu na poziomie około 500 mln GBP. Prawdopodobnie będzie to ostatnie dofinansowanie przed planowanym IPO.

Kilka słów o współpracy fintechów [VIDEO]
July 23, 2021, 3:28 PM

W trakcie Fintech Brunch #5 odbył się firechat z Dominikiem Wolskim, VP Business Developerem w Konomatik. Po zakończeniu prelekcji mieliśmy okazję przeprowadzić krótki wywiad z naszym gościem.

Takiego konta na selfie jeszcze w Polsce nie było
July 21, 2021, 8:00 AM

Serwis kupfundusz.pl, jako pierwszy gracz z rynku niezależnej dystrybucji funduszy, umożliwił rejestrację za pomocą tzw. selfie.

CBDC na Igrzyskach Olimpijskich. Chiny chcą testować cyfrowego juana, senatorowie z USA protestują
July 20, 2021, 12:42 PM

Osoby przybywające do Państwa Środka mają mieć możliwość dokonywania płatności za pomocą cyfrowego juana bez konieczności otwierania lokalnego rachunku bankowego.