Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Challenger bank od Raiffeisena zadebiutuje już jesienią. Ekspresowe wpłaty wdroży Blue Media
September 10, 2021, 4:17 PM

Dzięki wdrożeniu usługi ekspresowego przekazywania wypłat od Blue Media, klienci będą mogli otrzymać przyznane środki na swoje konto jeszcze tego samego dnia.

Fintech Summit Poland 2021 już 21 października
September 8, 2021, 5:27 PM

21.10.2021 roku w warszawskiej Kinotece odbędzie się Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl. To pierwsza edycja nowego eventu na polskiej mapie wydarzeń z branży technologii finansowych.

Rekordowy rok dla funduszu Czysta3.vc
September 8, 2021, 4:00 PM

Czysta3.vc zrealizowała ponad połowę założonych inwestycji i wciąż ma ok. 20 mln złotych do zainwestowania.

Aldona Paciorek, Anna Wilczyńska i Marzena Gochnio w Autenti
September 6, 2021, 1:26 PM

Aldona Paciorek, Anna Wilczyńska i Marzena Gochnio dołączyły do zespołu Autenti. Będą się zajmowały marketingiem, zarządzaniem projektami oraz sprzedażą usług Autenti.

Rusza kolejna edycja podyplomowych studiów FinTech na UW [Wywiad]
September 6, 2021, 10:02 AM

Skąd pomysł na uruchomienie takiego kierunku? Do kogo jest on adresowany? Rozmowa z dr Katarzyną Niewińską i Aleksandrą Bańkowską.