Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Bonusy i spersonalizowane oferty przyciągają Leniwych Zdobywców
May 12, 2021, 4:19 PM

W e-commerce nie chodzi tylko o najniższą cenę, ale o wartości dodane, która sprawią, że klient poczuje się wyjątkowo i będzie wracać do e-sklepu.

Curve ponownie stawia na crowdfunding. Ruszyła wstępna rejestracja
May 11, 2021, 10:54 AM

Pieniądze mają zostać wykorzystane na ekspansję w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, a także na rozwój usług kredytowych Curve Credit.

Konsentus uruchamia program członkowski dla fintechów z obszaru otwartej bankowości
May 5, 2021, 10:07 AM

Na początek inicjatywa startuje w Ameryce Łacińskiej, z uwzględnieniem takich krajów jak Brazylia, Kolumbia, Chile i Meksyk. Wkrótce Open Banking Exchange ma trafić także na inne rynki.

Autopay otrzymuje licencje instytucji płatniczej od Banku Litwy
May 4, 2021, 10:43 AM

Bank Litwy poinformował o wydaniu licencji instytucji płatniczej dla spółki Autopay Europe, w Polsce znanej między innymi jako operator szybkich płatności za autostrady.

Fintech Viva Wallet pozyskuje 80 mln USD dofinansowania
April 30, 2021, 10:33 AM

Fintech został wsparty między innymi przez Tencenta, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju i Breyer Capital.