Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
BPS odpowiada na komunikat mPay. Konflikt narasta
5 stycznia 2022, 14:37

To dalszy ciąg sprawy przejęcia Domu Maklerskiego BPS przez mPay. Bank podtrzymuje stanowisko odstąpienia od umowy.

Jest już aplikacja dla cyfrowego juana. Chiny gotowe na CBDC
5 stycznia 2022, 12:24

Mobilny portfel jest już dostępny w Google Play i App Store. Cyfrowy juan ma być wykorzystywany podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Zgłoś projekt i wygraj Mobile Trends Awards 2021
3 stycznia 2022, 17:54

Podczas Mobile Trends Conference nagrodzone zostaną najlepsze projekty i aplikacje minionego roku. Zgłoszenia można przesyłać do 12 stycznia.

Chiński gigant Tencent inwestuje w challenger bank Monzo
3 stycznia 2022, 16:39

Spółka Tencent nabyła udziały w challenger banku Monzo w ramach ostatniej rundy finansowania. Kwota inwestycji wyniosła mniej niż 100 mln USD.

Osobista strategia inwestycyjna. My Business Angel Way #2
2 stycznia 2022, 17:33

Zapraszamy do obejrzenia i odsłuchania kolejnego podcastu z cyklu My Business Angel Way. Gościem drugiego odcinka był Paweł Zylm, inwestor i anioł biznesu.