Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
E-dowód osobisty w instytucji finansowej
31 października 2022, 11:34

Za nami siódma edycja Fintech Brunch. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy Jerzego Judyckiego z PWPW. W swojej prezentacji przybliżył on m.in. zastosowania e-dowodu.

Poznaliśmy laureatów nagród wręczanych podczas Gali Fintech Awards 2022
28 października 2022, 13:39

Za nami druga edycja Fintech Summit Poland by Fintek.pl, której zwieńczeniem była wieczorna Gala Fintech Awards 2022. Poznaliśmy na niej 14 laureatów branżowych nagród.

Worldline inwestuje w polski fintech Softpos.eu
26 października 2022, 12:32

Wordline przejął pakiet kontrolny w polskiej spółce. W oparciu o jej technologię wprowadza nowy produkt – Wordline Tap on Mobile. To rozwiązanie typu SoftPos.

mPay wprowadza kolejne usługi zarządzania finansami osobistymi
26 października 2022, 11:01

Po niedawnym debiucie mPay Premium oraz mPay Club, na użytkowników aplikacji mPay czekają kolejne nowości, m.in. automatyzujące proces opłacania rachunków.

Jerzy Judycki w Radzie Programowej Fintech Summit Poland 2022
26 października 2022, 09:46

Jako członek Rady Programowej odpowiadał za wyłonienie laureatów nagród, które zostaną wręczone podczas tegorocznej Gali Fintech Awards.