Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Cinkciarz.pl prezentuje wyniki i zapowiada nowości
February 18, 2021, 11:53 AM

Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji. Cinciarz.pl rozważa także debiut giełdowy.

Opera stworzyła fintech Dify. Spółka zadebiutuje także w Polsce
February 17, 2021, 2:57 PM

Właściciel przeglądarki internetowej Opera poinformował o uruchomieniu fintechu Dify, który zaoferuje między innymi zwrot środków za zakupy internetowe.

Szwedzki Riksbank przedłuża testy e-korony
February 17, 2021, 10:40 AM

Obecnie własne projekty CBDC rozwija wiele podmiotów - między innymi Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska (cyfrowe euro).

Daniel Ścigała nowym prezesem Domu Maklerskiego Banku BPS
February 12, 2021, 10:49 AM

Obecnie Ścigała zajmuje stanowisko wiceprezesa i CFO mPay. Teraz stanie na czele przejętego przez mPay Domu Maklerskiego BPS.

Pierwszy stok narciarski na świecie, na którym zapłacicie okiem
February 11, 2021, 9:57 AM

Fintech PayEye nawiązuje współpracę ze stokiem narciarskim w Machnicach.