Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
IRMATIQ - nowy gracz na rynku SaaS [Wywiad]
7 czerwca 2022, 09:46

IRMATIQ to firma, a zarazem nazwa projektu. Na pytania dotyczące narzędzia do zarządzania relacjami inwestorskimi odpowiedział CEO firmy, Jakub Niestrój.

Zmiany w zarządzie Polskich ePłatności
6 czerwca 2022, 11:52

ePłatności mają teraz nowego CFO, którym został Rafał Merk, a Żaklina Pawlak-Iwińska, Wiceprezes ds. HR, weszła w skład ścisłego kierownictwa spółki.

EY tworzy nowe miejsca pracy i zaprasza talenty do Łodzi
3 czerwca 2022, 09:18

Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w TWB w lipcu. Placówka mieści się w ponad 3 000 m2, a biura będą mieścić się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 85.

Jak usługi bankowe wkraczają do branży automotive? [Podcast]
2 czerwca 2022, 06:00

Samochody staną się kolejnym punktem kontaktu klienta z instytucjami finansowymi - to pewne. Pytanie na dziś? Jak będziemy użytkować auta: na własność, a może na wynajem?

UKNF wdrożył narzędzie machine learning od Quantee
1 czerwca 2022, 12:31

Narzędzie wspiera realizację procesu weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.