Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Zbigniew Wiliński: Nie boimy się rozmawiać. Departament fintech dowozi projekty mimo pandemii
February 19, 2021, 6:00 AM

Jak skorzystać z wirtualnej piaskownicy regulacyjnej PSD2 i dlaczego to jest dobra oferta dla fintechów? Kiedy pojawi się piaskownica regulacyjna dla technologii blockchain?

Otwarta bankowość nie tylko dla sektora finansowego. Kontomatik chce zdobyć nowe rynki
February 18, 2021, 2:48 PM

Z usług Kontomatika mogą skorzystać między innymi wypożyczalnie samochodów, czy mebli.

„Postanowiliśmy zrobić naszym klientom niespodziankę” - wywiad z Piotrem Kicińskim, wiceprezesem Cinkciarz.pl
February 18, 2021, 12:16 PM

W październiku 2020 roku portal Cinkciarz.pl - we współpracy z organizacją płatniczą Visa - zaoferował użytkownikom kartę wielowalutową.

Cinkciarz.pl prezentuje wyniki i zapowiada nowości
February 18, 2021, 11:53 AM

Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji. Cinciarz.pl rozważa także debiut giełdowy.

Opera stworzyła fintech Dify. Spółka zadebiutuje także w Polsce
February 17, 2021, 2:57 PM

Właściciel przeglądarki internetowej Opera poinformował o uruchomieniu fintechu Dify, który zaoferuje między innymi zwrot środków za zakupy internetowe.