Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Curve przeprowadzi kolejną rundę crowdfundingową. Start już 25 maja
May 20, 2021, 1:00 PM

Curve poinformowało o planowanym rozpoczęciu kolejnej rundy zbiórki crowdfundingowej po otrzymaniu 21 tys. zgłoszeń od zainteresowanych inwestorów w ciągu 24 godzin od ogłoszenia wstępnej rejestracji.

Fintech Spoko.app nawiązał współpracę z Sumsub
May 20, 2021, 12:16 PM

Fintech Spoko.app nawiązał współpracę z firmą Sumsub - dostawcą rozwiązań z zakresu weryfikacji tożsamości klienta i przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy. Klienci Spoko.app przechodzą proces weryfikacji dokumentu tożsamości i danych biometrycznych.

Fintech Wise nawiązuje współpracę z Temenos
May 19, 2021, 11:21 AM

Dzięki temu partnerstwu banki będą mogły zaoferować klientom szybkie i tanie przelewy międzynarodowe. 

Kolejna akwizycja fintechu Tink. Tym razem przejmują niemiecki FinTecSystems
May 18, 2021, 2:04 PM

Dzięki temu Tink będzie w stanie rozszerzyć swoją działalność na kolejnych rynkach - szczególnie tych niemieckojęzycznych.

Na razie nie będzie cyfrowego złotego. NBP publikuje raport na temat CBDC
May 14, 2021, 5:47 PM

To ważna publikacja, ponieważ do tej pory polski bank centralny nie zabierał konkretnego stanowiska w sprawie emisji CBDC.