Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Xiaomi Pay startuje w kolejnych bankach
13 czerwca 2022, 16:16

Xiaomi Pay to kolejny, po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay, system płatności mobilnych, z którego mogą korzystać klienci Banku BPS.

Już 6,5% na Lokacie Lojalnej w Inbanku. Oprocentowanie znowu w górę
13 czerwca 2022, 13:52

6,5% w skali roku na 6 miesięcy to oprocentowanie Lokaty Lojalnej na nowe środki, bez konieczności posiadania konta w Inbanku. Dostępna jest również oferta na 3 miesiące, przynosząca zysk na poziomie 6% na rok.

ZPF: Prawie dwie trzecie Polaków zauważa pogorszenie jakości swojego życia
13 czerwca 2022, 11:27

Gospodarstwa domowe obawiają się, że wojna w Ukrainie pogorszy ich sytuację finansową. Ponad 64% respondentów zauważa gorszą jakość swojego życia w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku.

Rusza EVO Collect od eService
10 czerwca 2022, 12:05

Użytkownik EVO Collect może stworzyć indywidualny „rachunek” do rozliczanie należności oraz jako automatycznie generowane żądanie płatności za produkt, usługę, czy opłatę za określony okres.

Fintech Ebury inwestuje 800 tys. EUR w LoopingOne
8 czerwca 2022, 13:54

Platforma LoopingOne oferuje ujednoliconą weryfikację tożsamości (KYC) organizuje podzielone płatności i wypłaty w pełni zgodne z PSD2/EMI.