Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
PayEye wchodzi do Warszawy i Poznania. W salonach Komputronik zapłacisz spojrzeniem
7 listopada 2022, 12:32

Sieć akceptacji usługi PayEye wykracza już poza Wrocław i okolice. Terminale służące do przyjmowania płatności spojrzeniem pojawiły się w kolejnych salonach Komputronik.

Startuje kampania zachęcająca do robienia zakupów w Żabce Nano
4 listopada 2022, 14:22

Kampanii towarzyszy promocja dla użytkowników aplikacji Żappka. W jej ramach można odebrać nawet 200 zł na zakupy w sklepach autonomicznych sieci.

Finansowanie z PKO Leasing dostępne w sklepach MediaMarkt
4 listopada 2022, 09:06

PKO Leasing nawiązał współpracę z MediaMarkt. W jej ramach klienci sieci mogą sfinansować zakup sprzętu za pomocą leasingu.

Odliczamy dni do VIII konferencji bankowców z regionu CEE
2 listopada 2022, 11:45

Organizatorem konferencji jest SME Banking Club. Wydarzenie odbędzie się już 25 listopada 2022 roku w Pradze - w komnatach Žofín Palace.

Inflacja może skłonić Polaków do korzystania z cashbacku [Wywiad]
2 listopada 2022, 11:37

Czy Polacy chętnie korzystają z cashbacku? Co oferuje platforma Plente? Zapraszamy na rozmowę z Janem Sikorą, CEO Plente. Wywiad odbył się przy okazji Infoshare 2022.