Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Facebook Pay coraz bliżej. Można dodawać karty
August 31, 2020, 11:49 AM

W ustawieniach Facebooka pojawiła się nowa nazwa sekcji płatności: Facebook Pay. Nowa opcja ma umożliwić transfer pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

Koniec boomu fintech? W II kw. 2020 roku narodził się tylko jeden jednorożec
August 27, 2020, 7:51 PM

Chociaż inwestorzy nieco szerzej otworzyli portfele w II kw. 2020 roku, to jednak liczba rund inwestycyjnych maleje - czytamy w najnowszym raporcie CB Insights "The State of Fintech Report Q2'20".

Fintech Brunch #4. Porozmawiajmy o przyszłości fintechów
August 27, 2020, 6:55 PM

Już 8 października w restauracji Boska Praga w Warszawie odbędzie się już 4. edycja spotkania z cyklu Fintech Brunch by Fintek.pl. Podczas spotkania będziemy także świętować 4 lata istnienia serwisu Fintek.pl.

SoftPosy walczą o rynek. Kiedy Apple wdroży Mobeewave?
August 27, 2020, 6:05 PM

Hiszpański bank BBVA zapowiedział test rozwiązania fintechu Rubean, który oferuje PhonePOS. Apple kupił Mobeewave, a fintech Phos odpowiada, że jest już obecny na 12 rynkach - w tym w Polsce.

BNP Paribas ruszyło z otwartą bankowością. Na początek potwierdzanie tożsamości przy kredycie online
August 27, 2020, 1:31 PM

Bank BNP Paribas wykorzysta usługę AIS do potwierdzania tożsamości klienta w procesie kredytowym online. Nowa usługa działa w oparciu o rozwiązania dostarczone przez Blue Media.

Białorusini zrobili SPOKO fintech w Polsce i mają już 120 tys. użytkowników
August 27, 2020, 11:20 AM

Pamiętacie Pay Ukraine? Teraz fintech nazywa się SPOKO. Jeden z założycieli przez pół roku nie mógł wjechać do Polski, ale czas wykorzystał na poszerzenie oferty przelewów o kilka nowych krajów.

Pyszne.pl ma już 10 lat. Firma podsumowuje dekadę
August 26, 2020, 7:47 PM

Pyszne.pl to największy serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce. Firma właśnie obchodzi 10-te urodziny. W ciągu dekady użytkownicy Pyszne.pl złożyli ponad 40 mln zamówień na kwotę 2 mld EUR. Aż 45% zamówień w restauracjach składane jest online.

Fintech zawitał do Katowic. Za parkowanie zapłacisz w aplikacji mobilnej
August 26, 2020, 2:33 PM

Już od września mieszkańcy Katowic będą mogli opłacić postój w strefie płatnego parkowania za pomocą aplikacji mobilnych. Nareszcie!

Ant Group szykuje się do IPO wartego 30 mld USD
August 26, 2020, 1:50 PM

Ant Group złożyło wniosek o przeprowadzenie IPO. Chiński gigant może pozyskać z rynku nawet 30 mld USD, a sama spółka wyceniana jest na ok. 200 mld USD.

IgoriaCard podnosi opłaty
August 26, 2020, 12:13 PM

IgoriaCard powiadomiła użytkowników o zmianach w tabeli opłat i prowizji. Niestety, rośnie opłata za wpłatę BLIKIEM. Fintech niedługo uruchomi nowe metody szybkich zasileń rachunku – Trejdoo i Klasomat.

Na japońskich kartach płatniczych może zabraknąć wolnych numerów
August 25, 2020, 1:54 PM

Japończycy obawiają się, że niedługo zabraknie im miejsca na nowe kombinacj numerów na kartach płatniczych - donosi serwis Finextra.

Visa zainwestuje w MagicCube
August 25, 2020, 1:28 PM

Visa mocniej zaangażuje się w rozwój MagicCube - fintechu, który tworzy oprogramowanie płatnicze umożliwiające np. dokonywanie płatności w ramach IoT.

Szwedzki Tink przejął Instantora
August 24, 2020, 8:51 PM

W połowie lipca szwedzki Tink zapowiedział przejęcie Instantora - firmy specjalizującej się w rozwiązaniach ułatwiających ocenę zdolności kredytowej na podstawie danych z rachunku bankowego.

Dostęp po API do danych publicznych - jest projekt ustawy o otwartych danych
August 24, 2020, 5:19 PM

Dane znajdujące się w zasobach publicznych są bardzo cenne. Na stronach RCL pojawił się projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

BNP Paribas poszerza współpracę z Booksy
August 24, 2020, 1:30 PM

Od dzisiaj za pomocą Booksy można umówić się na spotkanie w każdym oddziale banku BNP Paribas. Zwiększa się także kategoria tematów spotkań oraz… umożliwia umówienie spotkania przy asyście z wirtualnym tłumaczem języka migowego.

OLX wprowadza płatności online z Adyen, a także program ochrony kupujących
August 24, 2020, 12:59 PM

OLX poinformował o istotnych zmianach w regulaminie. Platforma wprowadza usługę Płatności OLX oraz zwiększa poziom ochrony kupujących przed oszustwami.

Visa może przejąć Plaid. Tak orzekł brytyjski nadzór nad konkurencją
August 24, 2020, 12:09 PM

W styczniu Visa ogłosiła, że przejmuje amerykański fintech Plaid za 5,3 mld USD. Dzisiaj CMA, czyli brytyjski organ nadzoru nad konkurencją „dał zielone światło” dla tej transakcji. A co mu w ogóle do tego?

Railsbank zamierza przejąć brytyjskie ramię Wirecard
August 21, 2020, 3:06 PM

Ma to zakończyć gorący okres dla Wirecard UK, który w pewnym momencie stracił nawet pozwolenie na prowadzenie działalności.

Robot Investo podpowie jak inwestować. Nowość od ING
August 21, 2020, 10:35 AM

ING udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Czysta3.VC i The Heart inwestują w polski fintech TSS
August 20, 2020, 12:56 PM

Fundusz Venture Capital Czysta3.VC i The Heart wspólnie zainwestowały w Trusted Software Services – spółkę z sektora fintech specjalizującą się w rozwiązaniach płatniczych.

tpayvisa pay