Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Bank Litwy apeluje: sektor FinTech musi stać się bardziej dojrzały
May 26, 2021, 3:26 PM

Bank Litwy przygotował list do dyrektorów generalnych fintechów posiadających licencję na Litwie. Nadzorca przedstawił w nim swoje oczekiwania co do kwestii zarządzania i obszaru compliance.

Zmiany w Tandem Bank. Dotychczasowy CEO rezygnuje ze stanowiska
May 26, 2021, 10:31 AM

Brytyjski Tandem Bank poinformował, że Ricky Knox rezygnuje z funkcji CEO spółki. Zastąpi go była dyrektorka wykonawcza Credit Suisse - Susie Aliker.

Aplikacja Pacific wystartuje w sierpniu lub wrześniu. Za zakupy online zapłacisz kodem QR
May 25, 2021, 1:58 PM

Pacific to fintech z Poznania, który tworzy rozwiązania płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych. Aplikacja będzie dostępna w App Store i Google Play.

Curve rozpoczyna rundę crowdfundingową. Udało się już pozyskać ponad 4,5 mln GBP
May 25, 2021, 11:30 AM

Curve wykorzysta pozyskane środki na ekspansję międzynarodową i rozwój produktów - chodzi między innymi o usługi kredytowe Curve Credit.

Fintech Digiseq opracował nowe rozwiązanie w zakresie płatności wearables
May 21, 2021, 1:27 PM

Za pomocą dedykowanej aplikacji można sparować swoją kartę płatniczą z szeroką gamą urządzeń wyposażonych w NFC. Chodzi tutaj o bransoletki, pierścionki, czy nawet spinki do mankietów koszuli.