Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Unfold.vc z rekordowym zwrotem w Infermedice. Szykuje się kilkumilionowa dywidenda dla akcjonariuszy
21 czerwca 2022, 13:09

Fundusz uzyskał 15-krotny zwrot z inwestycji w spółkę (metoda cash on cash). Do tego Unfold.vc wciąż posiada pakiet akcji Infermediki wyceniany na ponad 20 mln PLN.

Bank Millennium oferuje przewalutowania transakcji zagranicznych
21 czerwca 2022, 11:11

Rozwiązania działają dla wszystkich transakcji kartą w obcej walucie, w tym także płatności internetowych oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Jak wybrać software house w branży finansowej?
20 czerwca 2022, 16:47

Omnikanałowość, cyberbezpieczeństwo i kompleksowa automatyzacja, to dziś już must-have. Razem z firmą Ailleron wyjaśniamy, jak dobrać właściwy software house.

Jak skutecznie przeprowadzić proces cyfrowej transformacji w firmie inwestycyjnej?
20 czerwca 2022, 10:00

Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie, przybliżając podejście przyjęte przez Dorsum - jednego z wiodących dostawców oprogramowania i rozwiązań dla firm inwestycyjnych w Europie.

Ponad 50% lendtechów nie ratuje procesu pożyczkowego [Podcast]
20 czerwca 2022, 10:00

Dokładne wyniki badania User.com i SerwisSMS zostały zawarte w raporcie "Ratowanie formularzy w branży lendtech".