Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Oto najbogatsi przedstawiciele sektora FinTech
April 8, 2021, 10:59 AM

Forbes opublikował najnowsze zestawienie światowych miliarderów w 2021 roku. Na liście znalazło się sporo przedstawicieli branży FinTech oraz jeden debiutant z Polski.

Aplikacja ZEN dostępna w Huawei AppGallery
April 7, 2021, 1:26 PM

Aplikacja ZEN została zintegrowana z Huawei Mobile Services, dzięki czemu mogą z niej skorzystać posiadacze najnowszych urządzeń chińskiego producenta.

Pół roku temu zostali przejęci przez Stripe. Teraz planują ekspansję na całą Afrykę
April 7, 2021, 7:00 AM

Amerykański fintech Stripe przejął Paystack za 200 mln dolarów. Teraz celem afrykańskiej spółki jest ekspansja na kolejne rynki.

Najcenniejszy startup na świecie otwiera biuro w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
April 6, 2021, 3:17 PM

Stripe, fintech zajmujący się przetwarzaniem płatności online dla biznesu, zadebiutował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Fintech Spoko pozyskał 20 mln zł finansowania na rozwój i ekspansję międzynarodową
April 6, 2021, 10:04 AM

Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów.