Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Infoshare 2022 czeka na startupy i oferuje 30 tys. euro w gotówce
17 maja 2022, 14:23

Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.

Polish-Ukrainian Startup Bridge rusza z nową inicjatywą dla startupów z Ukrainy
16 maja 2022, 17:13

Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.

Nowy porządek świata i wyzwania przyszłości. Podsumowanie Impact'22
16 maja 2022, 14:07

Wśród topowych gości pojawiło się wielu znanych w tym m.in. Yuval Noah Harari, Anita Włodarczyk, Mateusz Morawiecki, Robert Kubica czy Maja Włoszczowska.

Fintech Cashless Solutions pozyskał 1,5 mln PLN. Celem dalszy rozwój Instapay
12 maja 2022, 06:00

Instapay to rozwiązanie, które automatyzuje proces realizacji płatności od kontrahentów, co ma przekładać się na zwiększenie przychodów.

Raport EY: nowe wyzwania dla polskich przedsiębiorstw
10 maja 2022, 17:59

Kluczową bolączką przedsiębiorstw była przede wszystkim mniejsza liczba klientów (48%). Kolejne 12 miesięcy przyniosły jednak w tym obszarze znaczące zmiany.