Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Revolut może pozyskać nawet 1 miliard USD finansowania
July 5, 2021, 4:24 PM

Revolut może otrzymać 750 miliona GBP (około miliarda USD) dofinansowania, co sprawi, że Revolut będzie jednym z najwyżej wycenianych fintechów w Europie.

Flexee - wynagrodzenie wypłacane w dowolnej chwili
July 5, 2021, 2:53 PM

Nowa aplikacja Flexee ma dać użytkownikom możliwość wcześniejszego wypłacania już zarobionych pieniędzy. 

Sektor fintech zyskał na pandemii [VIDEO]
July 2, 2021, 12:17 PM

W trakcie Fintech Brunch #5 odbyła się prelekcja Katarzyny Niewińskiej, Director of FinTech Executive Program na Uniwersytecie Warszawskim.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchamia podyplomowe studia FinTech
June 30, 2021, 2:51 PM

Inauguracja nastąpi 23 października i trwać będzie przez dwa semestry. Zajęcia odbywać się będą w trybie hybrydowym, z dominacją formy stacjonarnej.

Podpisy Szafir i mSzafir od KIR dostępne dla klientów Umownika
June 29, 2021, 4:30 PM

Klienci portalu Umownik, platformy do tworzenia i podpisywania umów przez internet, mogą już korzystać z usług KIR, podpisu elektronicznego Szafir oraz mSzafir.