Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
BLIK bardziej rozpoznawalny od Revoluta, Apple Pay i PayPala
September 7, 2020, 10:13 AM

To wnioski z najnowszego badania Kantar. BLIK jest usługą, z której Polacy używający aplikacji bankowych korzystają najczęściej i najchętniej.

W Bydgoszczy bilet okresowy będzie na karcie płatniczej. Pierwsze wdrożenie w Bydgoszczy
September 4, 2020, 3:15 PM

W Bydgoszczy bilet okresowy będzie można zapisac na zbliżeniowej karcie płatniczej. To pierwsze takie wdrożenie w Polsce.

Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne dla klientów banków spółdzielczych BPS
September 4, 2020, 2:38 PM

Grupa BPS poinformowała o wdrożeniu płatności mobilnych za pomocą Garmin Pay i Fitbit Pay, czyli płatności zegarkiem bez konieczności posiadania przy sobie fizycznej karty lub telefonu.

Widget One Click na ratunek
September 4, 2020, 1:17 PM

Wspólny projekt Fundacji, integratora płatności Tpay i QuitSnap ułatwia zaangażowanie się w zbiórkę środków potrzebnych na leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

Visa łączy siły z Vipps - liderem fintech w Norwegii
September 4, 2020, 1:06 PM

Nawiązanie współpracy z Vipps to dowód na to, że Visa chce oferować doświadczenia płatnicze wykraczające poza tradycyjne użycie kart.

Pierwszy fintech przejął bank, bo chce być bankiem tylko lepszym
September 3, 2020, 8:19 PM

Mały amerykański startup fintech Jiko właśnie przejął bank z ponad 60-letnią historią. Jak chcesz zbudować lepszy bank, to najpierw musisz stać się bankiem.

Lotto online bez skanu dowodu. Totalizator Sportowy wdrożył mojeID
September 3, 2020, 3:06 PM

Totalizator Sportowy wdrożył dla klientów lotto.pl usługę mojeID, która umożliwia zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikację wieku, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej bez konieczności przesyłania obrazu dowodu tożsamości.

W Katowicach za parkowanie zapłacisz w mPay. Fintech podpowie, w której jesteś strefie
September 3, 2020, 10:52 AM

Od jutra za parkowanie w Katowicach zapłacimy w aplikacji mobilnej mPay. To jednak nie jedyne udogodnienie dla kierowców.

Allegro wyświetli przewidywany czas dostawy. "Unikalne rozwiązanie na skalę globalną"
September 2, 2020, 2:58 PM

Allegro wprowadza kolejną innowację, która ułatwi życie kupującym. Platforma będzie wyświetlać przewidywany czas dostawy wybranego produktu. Wykorzysta przy tym uczenie maszynowe. To trudna funkcja, z którą zwykle są problemy. Czy Allegro da radę?

N26 ma już prawie 500 tys. klientów w USA
September 1, 2020, 11:27 PM

Niemiecki challenger bank obecny jest w USA od roku. W tym czasie udało mu się pozyskać prawie 500 tys. klientów.

Dzienniczek ucznia w aplikacji mobilnej? Edukacja hybrydowa to też rozwój
September 1, 2020, 5:43 PM

Dzienniczek ucznia w aplikacji mobilnej? Cóż za doskonały pomysł, nieprawdaż? UONET+ ma nowe ważne funkcje.

Czego nie chcemy robić online? Nowe badanie Blue Media
September 1, 2020, 3:24 PM

17 proc. badanych deklaruje, że korzystało ze zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły, jednak widać wyraźnie że niekoniecznie chcą do tego wracać.

OANDA Global przejmuje TMS Brokers
September 1, 2020, 3:12 PM

Dom Maklerski TMS Brokers S.A. stanie się częścią OANDA Global Corporation. TMS pozyskał strategicznego inwestora branżowego.

Polski startup Cosmose AI zebrał 15 mln USD w rundzie A i jest już wart 100 mln USD
September 1, 2020, 3:03 PM

Zakończona runda A jest największą w przypadku spółki technologicznej rodem z Polski i sprawia, że Cosmose znalazł się w TOP3 najcenniejszych tego typu firm.

Rekordowy sierpień w Twisto. Fintech idzie jak burza i ma już 2 mln transakcji
September 1, 2020, 2:50 PM

Blisko połowa klientów Twisto korzysta z możliwości przesunięcia płatności na następny miesiąc. Od początku roku Polacy dokonali z Twisto ponad 2 mln transakcji.

Facebook coraz śmielej podchodzi do płatności mobilnych
September 1, 2020, 2:36 PM

Facebook dąży do coraz bardziej spójnej strategii wokół płatności cyfrowych, tworząc Facebook Financial, który będzie obsługiwał wszystkie projekty związane z płatnościami, w tym Facebook Pay.

To dopiero start odroczonych płatności w Polsce. Wyniki finansowe za 2019 rok
September 1, 2020, 1:49 PM

Wyniki finansowe startupów fintech oferujących płatności odroczone w 2019 wskazują wyraźnie, że był to okres rozwoju i inwestycji. Prawdziwym sprawdzianem będą dopiero wyniki za 2020 rok.

PayPal uruchamia odroczone płatności BNPY w USA
August 31, 2020, 5:17 PM

PayPal zapowiedział uruchomienie płatności odroczonych w USA. BNPY (Buy Now, Pay Later), czyli odroczone płatności, to jeden z bardziej gorących tematów w sektorze fintech. Amerykańskie lendtechy podbijają rynek e-commerce.

Samsung Pay Card już dostępne w Korei Południowej
August 31, 2020, 12:59 PM

Nie ma giganta technologicznego, który nie chciałby mieć karty płatniczej ze swoim logotypem. Samsung goni Apple i Google - koreański gigant uruchomił w Korei Płd. Samsung Pay Card we współpracy z Mastercardem.

Mastercard pracuje nad touchless economy
August 31, 2020, 12:26 PM

Mastercard zaprezentował technologię, która umożliwia zakupy bezdotykowe. Rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję.

tpayvisa pay