Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Łódź obiera kurs na Web Summit w Lizbonie
14 września 2022, 11:56

Przedstawiciele Miasta Łodzi wybiorą się do Lizbony, aby wziąć udział w jednej z największych konferencji technologicznych na świecie – Web Summit 2022.

Autenti pozyskuje prawie 40 mln PLN. Co planuje polski fintech?
13 września 2022, 11:45

Spółka zamierza m.in. zadebiutować na kolejnych rynkach w Europie oraz rozwijać nowe usługi. Celem jest także zwiększenie liczby klientów i wolumenu dokumentów podpisywanych online.

Raport Deloitte ujawnia luki w zaangażowaniu firm w transformację cyfrową
12 września 2022, 11:56

Jak wynika z badania Deloitte, tylko 45 proc. członków zarządów i 41 proc. dyrektorów uważa, że kadra kierownicza wystarczająco angażuje się w kwestie technologiczne.

Autenti dołączy do grona członków Ekosystemu FinTech Poland? [Wideo]
12 września 2022, 11:37

Podczas FinTech Poland Meetup zapytaliśmy Tomasza Platę, współzałożyciela Autenti, o jego przemyślenia na temat nowo powstałego Ekosystemu Fintech Poland.

Startuje platforma Bidcar. Samochód kupisz lub sprzedaż w drodze licytacji
12 września 2022, 09:29

Klienci indywidualni mogą na niej kupić lub sprzedać samochód w drodze aukcji online. Każde auto przed wystawieniem na sprzedaż poddawane jest oględzinom niezależnego rzeczoznawcy.