Partner serwisuVisa dla biznesu

Insurtech


Insurtech (Insurance Technology) to zaawansowane technologicznie instytucje ubezpieczeniowe lub firmy współpracujące z sektorem ubezpieczeniowym. Sektor insurtech oferuje możliwość sprzedaży dopasowanych ubezpieczeń przez internet.
InsurTech też zgarnia miliony
December 28, 2017, 1:45 PM

Insurtech Lemonade zgarnął pokaźną sumę 120 milionów dolarów dofinansowania. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój mobilnej platformy ubezpieczeniowej. Głównym inwestorem jest japoński Softbank.

Ponad 50% pensji na daniny publiczne? Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach społecznych
December 22, 2017, 1:49 PM

Batalia o zniesienie limitu opłacania składek emerytalno-rentowych po przekroczeniu progu tzw. 30-krotności nadal trwa. Po nowelizacji znacząco zwiększą się koszty pracodawców, a lepiej zarabiający pracownicy będą zmuszeni oddawać na daniny publiczne nawet ponad połowę swojego wynagrodzenia. W konsekwencji część z nich może przejść na samozatrudnienie lub wybrać inne mniej kosztowne formy zatrudnienia.

Ubezpieczenia Grupy Europa w eurobanku
December 19, 2017, 10:00 AM

Euro Bank S.A. to nowy partner Grupy Europa. Ubezpieczyciel przygotował dla klientów banku dwie polisy chroniące zdrowie oraz home assistance.

Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową
December 12, 2017, 1:37 PM

Play poinformował dzisiaj o uruchomieniu nowej usługi – mobilnej platformy do sprzedaży polis. Oferta jest skierowana tylko do abonentów sieci i na razie tylko do osób posiadających telefon z Androidem.

Inwestuj po swojemu i online. Kolejny ubezpieczyciel idzie w stronę InsurTech
November 23, 2017, 1:34 PM

Przelewy przez telefon komórkowy czy zatwierdzanie płatności odciskiem palca już nikogo nie dziwią. Polacy niebywale szybko przekonują się do technologicznych nowości w finansach. Bankowość mobilna i BLIK to codzienność, o której kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Jednakże istnieją obszary, w których potrzebujemy wsparcia eksperta – np. w inwestowaniu.

PIU: Ubezpieczyciele inwestują 160 mld zł w polską gospodarkę
November 17, 2017, 2:26 PM

W trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) prezentuje pierwsze w Polsce opracowanie, opisujące wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę. Wynika z niego, że sektor tworzy 2 proc. polskiego PKB, ubezpiecza 60 proc. majątku polskich firm oraz tworzy 225 tys. miejsc pracy.

II InsurTech Digital Congress - o rewolucji w branży ubezpieczeń
November 6, 2017, 2:39 PM

W dniach 23-24 listopada 2017 r. w Hotelu Westin w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja InsurTech Digital Congress, stanowiąca elitarne spotkanie kluczowych uczestników branży insurtech, prowadzące do dyskusji i prezentacji case study analizujących trendy i kierunki rozwoju sektora ubezpieczeń.

Zbliża się konferencja Szczyt Ubezpieczeniowy
September 27, 2017, 3:10 PM

28 i 29 września odbędzie się pierwsza w Polsce internetowa konferencja skierowana do sektora ubezpieczeniowego. Podczas Szczytu Ubezpieczeniowego wystąpi kilkudziesięciu ekspertów z Polski i zagranicy.

Ubezpieczenia turystyczne w bankomatach Euronet
August 17, 2017, 9:48 AM

Polacy coraz chętniej i częściej podróżują, nie tylko w okresie letnim. Euronet Polska, operator największej, niezależnej sieci bankomatów i wpłato-bankomatów, uruchomił dla nich możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego w 6000 urządzeniach. Polisy dostarczy TU Europa. Będzie można je nabyć w bankomatach znajdujących się w takich miejscach jak lotniska, dworce kolejowe czy przejścia graniczne nawet w ostatniej chwili – przez 365 dni w roku i o dowolnej porze.

Ubezpiecz wakacje w bankomacie
June 29, 2017, 3:03 PM

Przed wyjazdem na wakacje zawsze brakuje czasu. Ostatnie zakupy, pranie, pakowanie. W zamieszaniu często zapominamy o polisie turystycznej, która podczas urlopu ochroni nas w sytuacji, gdy przydarzy się wypadek czy nagła choroba. Jednak nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem można wygodnie i szybko kupić ubezpieczenie, na przykład w bankomacie.

Mężczyźni bardziej gotowi na InsurTech?
June 5, 2017, 3:32 PM

Z badania millenialsów wynika, że technologiczne i innowacyjne aspekty kontaktu z ubezpieczycielami są ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Dotyczy to zarówno wyboru polisy, pozyskiwania informacji o firmie, jak i obsługi klienta. Panowie znacznie chętniej skorzystaliby też z niestandardowych typów ochrony – ubezpieczenia sportowego, sprzętu elektronicznego, a także polisy od cyberprzestępczości.

Eksplozja InsurTech wśród millenialsów wciąż przed nami
May 29, 2017, 3:20 PM

W obszarze ubezpieczeń millenialsi są przewidywalni jak ich rodzice. To duże zaskoczenie. Tak jak w przypadku pozostałych grup wiekowych, dla millenialsów najważniejsze kryteria wyboru ubezpieczenia to wysokość składki i zakres polisy. Przy obsłudze klienta najistotniejsza jest dla nich szybka i bezproblemowa wypłata odszkodowania. Innowacje i technologie oferowane przez ubezpieczycieli mogą więc być czynnikami, które pozytywnie zaskoczą konsumentów z pokolenia Y, zmieniając ich preferencje.

Niemiecki partner InsurTech z technologią TIA
May 18, 2017, 12:33 PM

Rynek usług finansowych podlega ogromnym zmianom, napędzanym przez postęp technologiczny, taki jak Internet rzeczy, cloud computing, rozwiązania kognitywne, social media, mobile i Big Data. Wynikiem tych zmian są coraz prężniej działające w segmencie finansowym nowoczesne firmy technologiczne, zwane fintechami. Branża FinTech rozwija się w tak imponującym tempie, że już doczekała się swoich wewnętrznych gałęzi. Jedną z nich jest InsurTech, czyli firmy stosujące nowoczesne, innowacyjne technologie w branży ubezpieczeniowej.

3 ważne zmiany w obszarze ubezpieczeń społecznych w 2017 r.
February 1, 2017, 12:44 PM

Krótszy okres przedawnienia należności z tytułu składek ZUS i roszczeń o zwrot nadpłaconych składek, nowe zasady zatrudniania i rozliczania pracowników ze Wschodu, a także większa kontrola umów o dzieło – to najważniejsze zmiany w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie czekają nas w 2017 roku. Co oznaczają one dla przedsiębiorstw? Wyjaśniają eksperci Ayming Polska.

InsurTech po polsku
January 25, 2017, 3:30 PM

Innowacje w ubezpieczeniach koncentrowały się do tej pory głównie w obszarach związanych ze sprzedażą (np. pojawiają się ubezpieczenia peer-to-peer) lub optymalizacją wewnętrznych procesów zakładów ubezpieczeń. Bacca, kojarzona do tej pory głównie z wdrożenia na polskim rynku płatności miesięcznych w ubezpieczeniach, wkracza z BRI w nowy obszar oceny ryzyka ubezpieczeniowego.

Podsumowanie Impact'16 fintech/insurtech - początek drogi do wielkości
December 9, 2016, 3:33 PM

Impact’16 CEE fintech/insurtech to ponad 500 uczestników, 250 startupów i korporacji i ponad 100 prelegentów.