Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
KNF publikuje wskazówki na temat ryzyka stopy procentowej zobowiązań kredytowych
24 maja 2021, 14:02

KNF przygotował publikację „Ryzyko stopy procentowej dla klientów instytucji finansowych, czyli co trzeba  wiedzieć korzystając z kredytów i depozytów”.

Ubezpieczyciele zdali test z odporności na franka, ale koszty byłyby spore
20 kwietnia 2021, 19:49

UKNF opublikował wstępne szacunki zmian otoczenia prawnego w obszarze kredytów walutowych na sektor ubezpieczeń.

KNF opublikowała znowelizowaną Rekomendację R
16 kwietnia 2021, 17:31

Komisja Nadzoru Finansowego wydała znowelizowaną Rekomendację R, która dotyczy zasad klasyfikacji ekspozycji kredytowych, szacowania i ujmowania oczekiwanych strat kredytowych oraz zarządzania ryzykiem kredytowym.

Aktywną licencję MIP od KNF ma już 100 fintechów. Na listę trafiła spółka Ray
9 kwietnia 2021, 13:26

Licencja MIP pozwala firmom na świadczenie usług płatniczych przy mniejszych wymogach regulacyjnych i na niewielką skalę.

SuperVision Fintech Talks - obejrzyj wszystkie webinary
30 marca 2021, 16:52

Kryptoaktywa i ich klasyfikacje. Chmura obliczeniowa - wizja strategiczna i wyzwania regulacyjne oraz testowanie otwartej bankowości Sandbox KNF. Nie ma co czekać - chcesz wiedzieć co na te tematy sądzą eksperci, to obejrzyj webinary z cyklu SuperVision FinTech Talks.